NEM podpisuje partnerstvo s Blockchain Slovakia

NEM sa stáva dôležitým hráčom v strednej a východnej Európe. V susednej Ukrajine zaznamenal významné úspechy. Členovia NEM Foundation boli hlavní prednášajúci na najväčších ukrajinských konferenciách: BlockchainUA a Blockchain & Bitcoin Conference Kyiv. Popri vzdelávaniu a hackathonoch sa NEM uplatňuje aj v štátnej správe. Ukrajinská volebná komisia testuje NEM blockchain pre nastávajúce prezidentské voľby

Práve vďaka partnerstvu s Blockchain Slovakia môžeme očakávať podobné udalosti aj na Slovensku.

Obsahom memoranda medzi NEM Europe a Blockchain Slovakia je dohoda o spolupráci v nasledovných aktivitách:

 –  Organizovanie seminárov a hackathonov

–  Poskytnutie nástrojov pre vývoj aplikácií na NEM

–  Vzdelávanie na školách

–  Prepojenie NEM s komunitou, vývojármi a Blockchain projektami na Slovensku

–  Poradenstvo pri systémovej integrácii Blockchain technológie.

Čo môžeme od spolupráce očakávať v najbližšej dobe?

Na blížiacej sa konferencii Blockwalks v Bratislave, zameranej na využitie blockchain technológie pre verejnosť, bude prednášať Paul Rieger.

Paul Rieger je predseda NEM Europe pre biznis development. Tiež je člen predstavenstva výskumného inštitútu RIAT, ktorý je zameraný na krypto-ekonomiku a blockchain.

NEM bude na Slovensku organizovať aj školenie pre developerov. Počas školenia sa záujemcovia naučia, ako využiť blockchain technológiu v reálnych príkladoch v biznise.  Využitím NEM API budú schopní vytvoriť aplikáciu, ktorá bude sledovať pohyb tovaru v reálnom čase. Ďalšie informácie budú čoskoro zverejnené na oficiálnej skupine NEM meetup.

Staňte sa NEM service partner

Program NEM service partner (NEMsp) poskytuje tréning a poradenstvo pre firmy, ktoré pracujú v oblastiach ako softvérová integrácia, migrácia aplikácií a cloudové služby a chcú integrovať NEM blockchain vo svojich projektoch. Cieľom programu je zvýšiť využitie NEM blockchain platformy.

NEM service partnerom sa nedávno stal aj nemecký Unibright. Unibright je skupina vývojárov, ktorá sa už 20 rokov zaoberá integráciou biznis procesov. Ich cieľom je vytvoriť jednotný framework pre firmy, ktoré chcú prejsť na blockchain.

Ak sa chcete stať súčasťou programu NEMsp, neváhajte kontaktovať zástupcov Blockchain Slovakia.

Blockchain Slovakia

Blockchain Slovakia je občianske združenie, ktoré spája výskumníkov, developerov, podnikateľov, regulátorov, investorov a verejnosť s cieľom podporovať blockchain technológie na Slovensku.

 Ich ambíciou je vytvoriť realistický pohľad na blockchain a jeho využitie pre biznis. Spolupracujú s rozsiahlou sieťou blockchainových expertov a prinášajú riešenia v oblasti technických, právnych a regulačných otázok.

O NEM.io

NEM je out-of-the-box blockchain platforma. Poskytuje jednoduché prostredie pre vývojárov, ktorí chcú využiť blockchain technológiu v biznise, korporáciách, akadémii a štátnej správe. Od iných blockchain platforiem sa oddeľuje vďaka “smart assets”, t.j. predprogramovaných smart kontraktoch, vďaka ktorým je možné vytvoriť vlastné krypto-aktívum v priebehu niekoľkých minút.

kryptotrejder nem

Matúš Rajský

Poistný matematik, NEM blockchain fanúšik a ICO analytik.

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart