Nevymýšľajte koleso: Copy trading vám môže stabilne zarábať

Copy trading alebo autokopírovanie. Jedna z mnohých možností investovania peňazí. Copy trading sa stáva pomerne populárnym druhom vo svete investícií. Ak vám niekto povie, že musíte sledovať grafy, štatistiky, prognózy, mávnete rukou a poviete si, že tomu nerozumiete. Pri copy tradingu to funguje trochu inak. Ako tento inovatívny investičný nástroj funguje?

Autokopírovanie? Kopírovanie obchodníkov? Stále vám to nič nehovorí? Presne to je totiž copy trading, samozrejme, inými slovami povedané. Ak vás omrzelo spomínané náročné a vyčerpávajúce sledovanie prognóz, štatistík, grafov alebo ste sa veľakrát popálili na zle načasovanej investícii, možno práve autokopírovanie je spôsob, akým dokážete stabilne zarábať.

Copy trading ako neznáma?

O autokopírovaní sme tu už nejaký ten článok mali, no aby bolo ešte raz jasné, čo presne ten copy trading je. Ide o službu, prostredníctvom ktorej môže investor, a teda aj vy, kopírovať (odkukávať) investičné kroky iných obchodníkov. Kopírovať teda môžete investičné kroky úspešných a aj tých najúspešnejších traderov – obchodníkov. Vybrať si môžete jedného, ale aj desiatich.

Prečítajte si aj: Autokopírovanie ako budúcnosť obchodovania?

Je to v skutku jednoduché. Nám sa overila spoločnosť NAGA, o ktorej sme už písali, ako o spoľahlivej investičnej službe. Na platforme sa stačí registrovať a môžete začať obchodovať. Výhodou služby, ak hľadáte úspešných trejderov, je, že ich nájdete v kolónke TOP Traders. Tam sú zoradení podľa úspešnosti, resp. neúspešnosti. Samozrejme, takýchto platforiem je k dispozícii viac. Ak chcete vedieť, ako to na NAGA čiastočne funguje, prečítajte si článok v odkaze vyššie.

Ako proces autokopírovania funguje?

Kopírovanie obchodníkov sa realizuje na finančných trhoch. Podstata je jednoduchá. Vy ako investor, chcete dosahovať rovnaké zhodnotenie kapitálu ako samotný obchodník, ktorého investičné kroky kopírujete. Preto je veľmi podstatné, vedieť si vybrať obchodníka, ktorého chcete kopírovať. Copy trading nie je nič komplikované, ale má svoje pravidlá a zásady.

Poznať stratégie a kroky kopírovaného obchodníka je veľmi ťažké. Neviete predpovedať, do akého rizika pôjde. Len sledujete to, ako sa pohybuje krivka vývoja jeho investícií. Princíp autokopírovania je automatický. Ak investíciu na finančnom trhu zrealizuje obchodník, a vy ho sledujete, automaticky ju zrealizujete i vy. To podľa čoho si vybrať úspešného tradera si popíšeme v ďalšom článku.

Prečítajte si aj: Chiara a Ben: NAGA vám pomáha pri každom kroku vašej obchodnej cesty

Platformy ako NAGA sú to od toho, aby vám pomáhali. Ak obchodník investuje nominálnu sumu 10 000 dolárov, no vy máte na účte len 1 000 dolárov, prirodzene, nemôžete takýto obchod uskutočniť. S copy trading platformou NAGA to však ide. Podstatné je nastavenie parametrov a následne môžete regulovať svoje investície tak, ako si želáte vy. Ak obchodník investuje 2 percentá zo svojho kapitálu, vy investujete len 2 percentá z toho vlastného.

Najväčšie výhody copy tradingu

Prečo sa stáva autokopírovanie obchodníkov tak populárne? Toto sú jeho najväčšie výhody:

  • Ideálny krok pre začiatočníkov, ktorí sa chcú zorientovať v pojmoch a fungovaní finančného trhu.
  • Obchodovať môžete s menami, komoditami, drahými kovmi či kryptomenami
  • Vaše investície sú spravované úspešnými trejdermi, resp. obchodníkmi, ktorých si vyberáte vy.
  • Kopírovania obchodníkov môžete pozastaviť alebo zrušiť. Kopírovať môžete viacerých obchodníkov a môžete tak minimalizovať riziko.
  • Odpadá potreba neustále realizovať časovo náročné analýzy. Copy trading šetrí čas a zároveň vám umožňuje investovať aj v čase, kedy nemáte prístup na trh.

Samotné rady a odporúčania autora článku nie sú garanciou výnosov Vášho investovania. Redaktor nie je školeným investičným poradcom ani odborným analytikom.

Foto: www.unspalsh.com / Unsplash license

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart