NYSE Arca Filing začne odpočítavanie pre nový Bitcoin ETF

Hodiny práve začali odpočítavať spustenie burzového obchodovania (ETF).

Americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) oznámila, že začala revíziu návrhov na zmenu pravidiel týkajúcich sa ETF, ktoré  predložili spoločnosti NYSE Arca a Bitwise Asset Management 11. februára. Návrh bol zverejnený vo federálnom registri 15. februára čo znamená, že regulačný orgán má 45 dní na to, aby prijal svoje prvé rozhodnutie o tom, či návrh schváli, zamietne, alebo rozšíri. SEC má najviac 240 dní na to, aby konečne rozhodol o tom, či schváli, alebo odmietne ETF.

Široká verejnosť, ktorá chce predložiť pripomienky na návrh na zmenu pravidiel, má tri týždne na predloženie akýchkoľvek pripomienok.

Mnohí podporovatelia burzových ETF veria, že prinesú na trh nových investorov a zvýšenú likviditu.

NYSE Arca a Bitwise predložili návrh na zmenu pravidiel v ten istý deň . V dôsledku vypnutia vlády však SEC nepodalo návrh do Federálneho registra, čo znamená, že agentúra návrh nepreskúmala.

To sa dnes zmenilo a piatkové podanie začalo posledné odpočítavanie.   Komisár SEC, Robert Jackson, však nedávno povedal, že verí, že jeden bude ” nakoniec ” schválený a očakáva, že skôr alebo neskôr bude návrh zodpovedať všetkým usmerneniam regulátora.

V poslednej dobe VanEck a SolidX stiahli spoločný návrh podaný na Cboe BZX Exchange kvôli nedávnemu vypnutiu americkej vlády. Návrh, ktorý bol prvýkrát podaný v roku 2018, čelil konečnému rozhodnutiu 27. februára a bol považovaný za silného kandidáta na schválenie.

Rozhovory medzi jeho zastáncami a regulačnými orgánmi však skončili v dôsledku vypnutia a výkonný riaditeľ spoločnosti VanEck Jan van Eck vysvetlil, že si myslia, že by bolo lepšie stiahnuť návrh a neskôr podať návrh než dúfať, že bude schválený. Spoločnosti znovu predložili návrh nasledujúci týždeň. Zatiaľ čo SEC vydala na svojom webe návrh VanEck / SolidX , tento sa ešte nemal objaviť vo federálnom registri.

Zdroj: 1


Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart