NYSE: Bitcoin by mal byť v dôchodkových fondoch, na kreditných kartách, aj v maloobchodných predajniach

Intercontinental exchange (ICE), vlastník najdôležitejšej burzy cenných papierov na svete- New York Stock Exchange (NYSE), predstavuje novú spoločnosť- BAKKT. Jej myšlienkou je zakomponovať Bitcoin (BTC) do kreditných kariet a maloobchodov. Projekt je veľmi podnetný vďaka dvom veľmi silným podporovateľom: Microsoft a Starbucks.

NYSE chce BTC, kreditné karty a maloobchodné predajne

Generálna riaditeľka nového projektu Bakkt, Kelly Loeffler, vysvetlila:

,,Bakkt bol vytvorený spoločnosťou Intercontinental Exchange (ICE) – prevádzkovateľom globálnych burzových, zúčtovacích, dátových a zoznamových služieb a bude spolupracovať so spoločnosťami BCG, Starbucks, Microsoft a ďalšie, aby vytvorili otvorený ekosystém, ktorý podporuje rastúce potreby na trhu s digitálnymi aktívami v hodnote ~ 270 miliárd dolárov. “

ICE ticho vlastní a prevádzkuje dve desiatky regulovaných trhov a burzových obchodov zo Spojených štátov a Kanady do Európy. Tiež má účtovné základne v Holandsku, Singapure, Európe, USA a Kanade. Má výnosy presahujúce 5,5 miliardy dolárov. Je to aj materská spoločnosť pre NYSE- má 226 rokov a podľa trhového limitu je najväčšou burzou na svete, minulé leto dosahovala približne 21,3 bilióna dolárov.

,,Bakkt bol potajomky stavaný burzou ICE viac ako rok ,” dodala Kelly Loeffler pre Fortune. Bakkt má viesť k vytvoreniu dôvery, a  dôvera je všetko na legitímnom trhu, ale vo svete kryptomien má rozhodne odlišný význam. Na Wall Street dôvera zvyčajne znamená predpisy.

Bakkt dúfa, že bude mať plne federálne regulovaný priestor pre všetko čo sa týka BTC. Spoločnosť Fortune poznamenáva, že ICE sa snaží transformovať Bitcoin na dôveryhodnú globálnu menu so širokým využitím. Bude to veľmi zaujímavé prijatie pre nadšencov, ktorí sa zaujímali o to, čo Wall Street nakoniec prinieslo k týmto obrovským oznámeniam s marketingovou kampaňou. Dôvera k ekosystému Bitcoinu sa zakladá na matematike, dobrovoľnej adopcii a kompletným obídením tretej strany.

Spojením regulovanej infraštruktúry s inštitucionálnymi a spotrebiteľskými aplikáciami sa uplatnia naše výsledky, ktoré prinášajú transparentnosť a dôveru k predtým neregulovaným trhom. Týmto spôsobom Bakkt zohrá kľúčovú úlohu pri posilňovaní inštitúcií, obchodníkov a spotrebiteľov s digitálnymi aktívami. Investícia tiež podľa spoločnosti Fortune zahŕňa spoločnosti Boston Consulting Group, Fortress Investment Group, Eagle Seven a Susquehanna International Group a známe značky ako Starbucks a Microsoft.

Pridajte sa do najväčšej VIP skupiny na Slovensku a vzdelávajte sa v oblasti kryptomien spolu s nami! 

Nie je pochýb o tom, že ICE prejavila spoločnosti BTC veľkú dôveru a schválila iným investorom na Wall Street, aby začali skúmať kryptosféru. ,,Americká burza Intercontinental Exchange (ICE) a účtovná kancelária plánujú spustiť 1-dňové fyzicky dodané BTC zmluvy spolu s fyzickým skladom v novembri 2018. Podmienkou je preskúmanie a schválenie CFTC. Tieto regulované miesta určia nové protokoly na riadenie špecifických požiadaviek pre bezpečnosť a zúčtovanie digitálnych mien. Okrem toho, sa plánuje vytvoriť samostatný garančný fond, ktorý bude financovaný spoločnosťou Bakkt,” dodala Loeffler.

Postup, ktorý navrhuje Bakkt, zahŕňa každodenné maloobchodné aktivity. Používaním platformy Bitcoin [Core] sa zefektívni ale aj naruší svet maloobchodných platieb, ide hlavne o prejdenie od prikladania kreditných kariet na skenovanie aplikácií BTC. Spotrebitelia na celom svete platia kreditnými kartami vo výške 25 biliónov dolárov ročne. Zákazníci spoločnosti Microsoft a zákazníci spoločnosti Starbucks sú veľmi dobre oboznámení s digitálnymi transakciami súvisiacimi s telefónomi, čiže ICE predpokladá rýchly prechod na BTC.

Podpredsedníčka partnerstva a platieb spoločnosti Starbucks, Maria Smith, bola citovaná v tlačovej správe: ,,Starbucks ako obchodník bude zohrávať kľúčovú úlohu pri vývoji praktických, dôveryhodných a regulovaných aplikácií pre spotrebiteľov, ktorí pomocou Bakkt premenia svoje digitálne aktíva na doláre (USD) a použujú ich v spoločnosti Starbucks.”

Generálna riaditeľka spoločnosti Bakkt, Kelly Loeffler, však dospela k záveru: ,,Sme nadšení z príležitosti pomôcť uvoľniť transformačný potenciál digitálnych aktív na celosvetových trhoch. Bakkt sa pripravuje na uvedenie do prevádzky v nadchádzajúcich týždňoch. Tešíme sa na to.”

1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart