Paraguaj podporil plán na vybudovanie najväčšej farmy na ťaženie Bitcoinu na svete

Blockchain Technology Foundation (Nadácia blockchain technológie) mala od založenia sídlo v Južnej Kórei, no nedávno dokončila vyjednávania s vládou Paraguaja o vytvorení niečoho masívneho: najväčšej kombinácie farmy na ťaženie Bitcoinu a krypto burzy.

Mnoho čitateľov možno prekvapí fakt, že Paraguaj je centrom obnoviteľnej energie a všetku svoju elektrinu vyrába v hydroelektrických priehradách. Ich elektráreň Itaipu Hydroelectric Power Plant je najvýznamnejšou na svete s ročným výkonom 103TW. Len 20% elektriny je využitých samotným štátom a zvyšok je exportovaný.

Dôležité je, že elektrická sieť je štátna a Nadácii sa podarilo uzavrieť so štátom zmluvu na minimálne 5 rokov s cenami o 80% lacnejšími než čokoľvek v Južnej Kórei.

Štát ďalej poskytne 5 pozemkov s celkovou rozlohou 50,000 metrov štvorcových na spustenie projektu “Golden Goose” (zlatá hus), ktorý sa má stať najväčšou kombináciou krypto burzy a farmy na ťaženie, aká kedy existovala.

Nadácia plánuje financovať projekt formou ICO, ktorú nazývajú “initial exchange offering”. Držiteľom tokenov sľubujú 30% ziskov z ťaženia a 70% ziskov burzy denne, ktoré budú vyplácané v menej známej kryptomene MicroBitcoin.

“Paraguajská vláda bude aktívne podporovať projekt “Golden Goose” a poskytovať daňové úľavy vďaka revíziám ústavy, ” povedal Hugo Velasquez Moreno, viceprezident Paraguaja.

Posledná časť jeho výroku je obzvlášť zaujímavá, pretože ak sa ukáže, že parlament v krajine skutočne prijíma úpravy štátnej ústavy, aby umožnili daňové úľavy, alebo aby jednoducho uznali existenciu a právne postavenie kryptomien, mohlo by to pre kryptomeny znamenať skutočný prielom na globálnej škále.

Zatiaľ nebol zverejnený žiadny konkrétny časový plán vývoja a ponuky tokenov.

Zdroj: 1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart