PayPal prijíma krypto odborníkov – klebety o integrácii Bitcoinu

PayPal zamestnáva odborníkov v oblasti kryptomien a blockchainu. To spustilo klebety, že svetová platobná platforma umožní svojím 305 miliónom užívateľov priamy nákup kryptomien. Opisy pozícií, na ktoré hľadajú uchádzačov, sú verejne dostupné.

Prvá pozícia má názov “Technical Lead – Crypto Engineer”. Uvádza sa, že táto osoba bude zodpovedná za “nové iniciatívy pre PayPal so zameraním na flexibilitu, trh a inovácie. Táto pozícia zahŕňa navrhovanie, vývoj a údržbu kľúčových krypto produktov a funkcií zameraných na dostupnosť, výkon a škálovateľnosť služieb PayPal.”

Prečítajte si tiež: Taliansko chce ako prvé skúšať digitálne euro

Druhá pozícia je pre výskumníka blockchainu, ktorý by mal pracovať so skupinou výskumníkov v spoločnosti: “Novovytvorená skupina v rámci Strategic Technology Enablement poverená vypracovaním odborných posudkov a názorov na vznikajúce blockchainové technológie a ich potenciálne využitie v rámci PayPal.

Zatiaľ čo sú tieto pracovné pozície zverejnené, krypto komunitou sa šíria klebety, že PayPal začne pracovať s kryptomenami. Požiadavky na potenciálneho zamestnanca si vyžadujú množstvo zručností, ktoré sa prekrývajú s vývojom Bitcoinu (BTC), ako je napríklad skúsenosť s C++, asymetrickou kryptografiou a kryptografickými knižnicami.

Vo svojej nedávnej správe PayPal uviedol vývoj blockchainu a virtuálnych mien ako možný rizikový faktor, ktorý môže mať negatívny dopad na spoločnosť. Je možné, že sa spoločnosť rozhodla preventívne proti takýmto potenciálnym rizikám zasiahnuť.

Zdroj: cointelegraph.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart