Platenie cez Dash Text prostredníctvom Telegramu je vo Venezuele realitou.

Masovej adopcii kryptomien pomôže okrem iného aj rozširovanie infraštruktúry, ktorá bude pre ľudí zrozumiteľná a jednoducho použiteľná. Skvelým príkladom tohto konceptu je služba Dash Text, alebo platenie cez SMS, ktorá je navyše zakomponovaná do Telegramu v krajinách ako Venezuela a Kolumbia.

Populárna služba, ktorá umožňuje jednotlivcom posielať kryptomeny prostredníctvom textových správ Dash Text, začala vo Venezuele a Kolumbii s integráciou do aplikácie Telegram, aby sa tieto služby stali ešte dostupnejšími pre širšiu verejnosť.

Prečo Telegram?

Lorenzo, CTO a spoluzakladateľ , vysvetľuje, prečo pokračovali v integrácii aj do Telegramu okrem  textových správ SMS.

,,Telegram je druhá najobľúbenejšia aplikácia pre chatovanie vo Venezuele a je špeciálne obľúbená medzi ľuďmi, ktorí využívajú kryptomeny. Existuje tiež veľa ľudí, ktorí majú lacné alebo staré smartfóny, ktoré nemôžu používať peňaženky kvôli problémom s pamäťou. Dash Text v telegrame im umožňuje posielať Dash bez nutnosti inštalovať inú aplikáciu, pretože už používajú Telegram. Celkovo sa domnievame, že je to skvelý kanál na rozšírenia dostupnosti služby Dash”, dodal Lorenzo.

Dash Text služba je veľmi jednoduchá, a tým pádom aj populárna, ale podľa Lorenza je to skôr otázka dostupnosti, pretože nemajú na to potrebný hardware, aby používali aplikácie. Avšak je pravda, že ak sa chystáte ukázať Dash niekomu prvýkrát, Dash Text je najjednoduchší spôsob, ako to urobiť. Keď máte slušný smartphone môžete im ukázať Dash rýchlo, bez toho aby museli sťahovať niečo navyše.

Dash Text sa rýchlo rozrastá, pretože sa len nedávno rozšíril do Kolumbie a na zozname budúcich krajín je México, Španielsko, Perú, Ekvádor, Panama, Argentína, Čile a USA, pretože sú kľúčovými remitenčnými trhmi. Mimochodom trh remitenčných platieb, čo znamená cezhraničné platby medzi jednotlivcami, ma rastúci trend a momentálne je jeho objem okolo 600 miliárd USD ročne.

WhatsApp zakázal transakcie kryptomien.

Tím za projektom Dash Text  plánoval spustiť aj integráciu do WhatsAppu, pretože táto služba zasielania správ je tiež veľmi populárna v tomto regióne, ale WhatsApp to zakázal. Predpokladá sa, že to bude budúca konkurencia, pretože existujú chýry, že Facebook, vlastník WhatsAppu, plánuje spustiť vlastnú kryptomenu práve na tejto platforme. Uvedená informácia bola pre vedeniu Dashu prekvapením, a nepredpokladali už teraz takúto reakciu.

Dash Text nie je jedinou službou, pretože CoinText, ktorý tiež umožňuje krypto platby prostredníctvom SMS textov, musel zrušiť svoje plány. Kedže Facebook odmieta integráciu kryptomien na svojej platforme, obmedzuje aj rozsah, v ktorom je komunita schopná pomáhať tým, ktorí ju najviac potrebujú, ale tiež ukazuje potrebu viac decentralizovaných a nezávislých poskytovateľov služieb. 

Dash nachádza nové, inovatívne spôsoby, ako osloviť spotrebiteľov.

Kryptomena Dash bola vytvorená s cieľom pomôcť tým, ktorí doplácajú na  súčasný menový a finančný systém. Mnohí z týchto jednotlivcov (60% Venezuelčanov a 59% Kolumbijčanov) si nemôžu dovoliť ani smartfón, v ktorom sa nachádza väčšina aplikácii na kryptomeny.

Ako riešenie, Dash Text umožňuje týmto jednotlivcom ľahko posielať a prijímať kryptomeny z ich non-smartphone s vedomím, že ich platby sú zabezpečené prostredníctvom robustnej siete Dash a môžu byť použité ako platidlo vo viac ako 2000 obchodov vo Venezuele a viac ako 300 v Kolumbii , Okrem toho tieto  platby prostredníctvom textu SMS výrazne znižujú náklady na zasielanie cezhraničných platieb pre jednotlivcov. 

Zdroj: https://dashnews.org/dash-text-expands-market-reach-of-digital-cash-with-launch-of-telegram-integration/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart