Podľa svetového investora Marka Mobiusa Bitcoin prežije a bude sa mu dariť.

Bývalý dlhoročný fondový manažér spoločnosti Franklin Templeton sa vyjadril pozitívne o Bitcoine ako o novej forme peňazí. Napriek tomu nevlastní žiadnu kryptomenu kvôli stále vysokému riziku spojenému s volatilitou.

Skúsený fondový manažér TOP investičnej spoločnosti Franklin Tempteton Mark Mobius povedal, že kryptomeny prežijú v dôsledku pokračujúceho dopytu po nových formách  transferu peňažných hodnôt. Mobius to povedal počas rozhovoru s Bloombergom 15. mája.

Mobius je skúsený a priekopnícky investor v rozvojových krajinách a rozvíjajúcich sa ekonomikách. Dokoncal získal medzinárodné uznanie za svoju dlhoročnú prácu v globálnej investičnej spoločnosti Franklin Templeton.

Minulý rok odišiel do dôchodku, aby založil nová firmu na správu aktív Mobius Capital Partners. Investor, ktorý predtým vyslovil opatrný postoj voči kryptomenám včera povedal spoločnosti Bloomberg, že verí, že celosvetový dopyt po decentralizovanom a súkromnom prevode hodnoty bude naďalej podporovať rozvoj kryptomien a trhov. Poznamenal: “Určite existuje túžba medzi ľuďmi na celom svete, aby boli schopní previesť peniaze ľahko a dôverne, a to je naozaj to čo dokáže bitcoin a ďalšie kryptomeny tohto typu, takže som presvedčený, že prežijú.”

Mobius sa však napriek tomu jednoznačne vyhýbal schváleniu investícií do kryptomien čím zdôraznil riziká, ktoré vníma ako neoddeliteľnú súčasť decentralizovanej štruktúry: „Či by som do toho investoval, je ďalšia otázka, pretože to má neuveriteľnú volatilitu a na konci dňa nemôžete vymenovať ani jedného jednotlivca  alebo organizáciu, ktorá by vedela, čo sa deje. Ako príklad uvidedol krach burzy v Japonsku Mt. Gox na začiatku roka 2014, čo viedlo k strate 850.000 BTC v hodnote približne 460 miliónov USD v tom čase.„Musíte byť veľmi opatrní,“ poznamenal a zdôraznil, že on sám nemá žiadne investície v Bitcoine.

Zdroj : https://cointelegraph.com/news/bitcoin-will-be-alive-and-well-says-renowned-emerging-markets-investor-mark-mobius

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart