Poznáte kľúčové fakty o kryptomene bitcoin?

Poznáte kľúčové fakty o kryptomene bitcoin?

Hodnota jedného bitcoinu v súčasnosti predstavuje 2 700 amerických dolárov. Medzi investormi sa však nájdu aj tí, ktoré očakávajú, že jeho hodnota sa v najbližšom období vyšplhá až na 4 000 amerických dolárov. Obchodovanie pomocou bitcoinu, ktorý patrí k najznámejšej kryptomene na svete sa začína pomaly, ale isto rozmáhať a dorazilo už aj na Slovensko.

Kľúčový rozdiel medzi štandardnými menami (americký dolár, Euro, česká koruna, islandská koruna, maďarský forint…) je predovšetkým v tom, že nie je možné zvýšiť množstvo akejkoľvek kryptomeny v obehu. V prípade štandardných mien ich množstvo v obehu určujú centrálne a komerčné banky. Napríklad kryptomena bitcoin môže byť v obehu iba v počte 21 miliónov a pri kryptomene Litecoin je to 84 miliónov.

V USA je situácia ohľadom používania bitcoinu zatiaľ nejasná. Momentálne je tento návrh v štádiu rozhodovania a bližšie informácie zatiaľ nie sú známe. Vzhľadom na veľkosť amerického trhu však môžeme predpokladať, že v prípadne povolenia obchodovania to môže znamenať pre bitcoin samotný posilnenie a stabilizáciu. Vytvorila by sa tak možnosť obchodovania pre zaujímavých amerických investorov. Príkladom krajiny, ktorá už legalizovala možnosť platenia pomocou bitcoinu je ostrovný štát Japonsko.

V minulosti sa objavil pokles hodnoty bitcoinu. Dôvodom sa stal nárast cien a ekonomická kríza v roku 2010, ktorá do značnej miery spomalila transakcie s kryptomenami. V blízkom období sa však očakáva nárast hodnoty bitcoinu až na 3 000 amerických dolárov.

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart