Prečo sa inštitucionálni investori nevyskytnú na krypto-trhu v roku 2018?

Gabor Gurbacs, riaditeľ pre digitálne aktíva spoločnosti VanEck, nedávno uviedol, že zostáva neisté, či sa inštitucionálni investori vyskytnú na krypto-trhu v roku 2018, kvôli regulačnému zaťaženiu aktív.

Cena nereaguje na pozitívne správy

Od začiatku augusta zaznamenalo kryptomenové odvetvie najpozitívnejší vývoj v histórii. Najväčší svetový akciový trh, sieť obchodov s kávou a technologický konglomerát – NYSE, Starbucks a Microsoft – uviedli svoj zámer zvýšiť využiteľnosť kryptomien ako je Bitcoin a Ethereum.

Napriek tomu, od 7. augusta, zostávajú ceny väčšiny hlavných kryptomien blízko ich ročných minimálnych hodnôt a cena Bitcoinu od 30. júla klesla o viac ako 18%.

Gurbacs, ktorý riadi vývoj digitálnych aktív vo VanEcku, veľkej investičnej spoločnosti s riadenými aktívami vo výške 47 miliárd dolárov a stovkami exchange-traded funds (ETF)-fondov obchodovaných na burze, vysvetlil, že ceny kryptomien nereagovali na pozitívny vývoj v oblasti krypto sektora, pretože trh si nie je úplne istý inštitucionálnymi investormi a ich zámerom podporovať kryptomeny.

Minulý týždeň Goldman Sachs, gigant investičného bankovníctva vo výške 89 miliárd dolárov, povedal, že spoločnosť Bitcoin sa nikdy nezotaví zo svojho súčasného medvedieho trhu a odsudzuje hodnotu digitálnych aktív. Hlavný investičný pracovník banky, Sharmin Mossavar-Rahamani, povedal:

,,Náš názor, že kryptomeny sa zo súčasného stavu nezotavia zostáva nezmenený. V budúcnosti očakávame ďalší pokles a sme názoru, že tieto kryptomeny nespĺňajú žiadnu z troch tradičných úloh meny: nie sú ani prostriedkom výmeny, ani mernou jednotkou, ani hodnotou “

Menej ako štyri dni po uverejnení tohto vyhlásenia spoločnosť Goldman Sachs odhalila, že poskytne služby inštitucionálnym investorom, ukladá a spravuje kryptoobchodné prostriedky v mene svojich investorov.

,,V reakcii na záujem klientov o rôzne digitálne produkty skúmame, ako im najlepšie môžeme poslúžiť v tomto priestore,” povedal hovorca Goldman Sachs pre agentúru Bloomberg.

Vzhľadom na nepredvídateľnosť rozhodnutí veľkých finančných inštitúcií a prudkú zmenu postavenia bánk, akými sú Goldman Sachs a JPMorgan smerom k kryptomenám ako k novovznikajúcej triede aktív, Gurbacs poznamenal, že zostáva už len zistiť, či sa tieto inštitúcie nezaväzujú ku krypto obchodom v krátkodobom horizonte.

ETF do roku 2019

Minulý mesiac, keď sa očakávalo schválenie prvého Bitcoin ETF, CNBC Fast Money a generálny riaditeľ BKCM- Brian Kelly zdôraznili, že Bitcoin ETF bude pravdepodobne najskôr schválený začiatkom roka 2019.

Ďalší analytici, vrátane viceprezidenta spoločnosti Needham & Co Spencer Bogart, ponúkli podobný názor a poznamenali, že americká komisia pre burzu a cenné papiere (SEC) a ďalšie finančné agentúry nemajú dôvod uponáhľať inštitucionalizáciu kryptografie.

Vzhľadom na nízku pravdepodobnosť schválenia systému ETF do konca roka 2018 a nedostatku jasnosti okolitých inštitucionálnych investícií na trhu kryptomien sa inštitucionálni investori pravdepodobne nevyskytnú na trhu až do roku 2019.

1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart