Predseda japonských bankárov: Kryptomeny znamenajú nové dátové príležitosti 

Predseda japonských bankárov: Kryptomeny znamenajú nové dátové príležitosti 

 

 

Japonská národná kryptomena umožní finančnému sektoru „využívať dáta na vytvorenie novej hodnoty“, čo nie je možné pri tradičnom nastavení.

Vyjadrenie prichádza od generálneho riaditeľa  Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) Nobuyuki Hirana, ktorý je zároveň predsedom Asociácie japonských bankárov.

Na tlačovej konferencii vo štvrtok Hirano uviedol, že z možností, ktoré ponúkajú (pravdepodobne centralizované) kryptomeny, by sa dalo ťažiť,“ uvádza agentúra Reuters. Hirano vysvetľuje:

„Dokázali by sme zachytiť druhy finančného správania, ktoré sa nedajú zozbierať ako dáta v prípade hotovostných transakcií.“

Japonsko sa veľmi rýchlo obrátilo na fenomén decentralizovaných kryptomien, ako je Bitcoin a jeho kontrolovateľné alternatívy.

Veľký spotrebiteľský dopyt zvyšujúci propagáciu spolu s formálnymi reguláciami pre burzy zvýšil verejnú dôveru v to, čo sa predtým označovalo za veľmi špecifickú časť trhu.

Zatiaľ čo vláda dohliada na celoštátny projekt digitálnej meny J-Coin, Hirano taktiež dozerá na vlastný projekt MUFG, MUFG coin. Minca MUFG je viazaná na jen a momentálne je v štádiu testovania zamestnancami spoločnosti.

V opatrnom vyhlásení banky z minulého mesiaca sa píše:

„…Môžeme len povedať, že je pravdou, že MUFG uskutočňuje demonštratívne experimenty na minci v rámci spoločnosti využívajúc Blockchain technológiu.“

 

 

Zdroj:cointelegraph.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart