Prehľad týždňa – Visa a NFT, zákaz krypto aplikácii Googlu či Saylor a nákup BTC

Po dlhšom čase sme sa rozhodli opätovne pre vás priniesť Prehľady týždňa. Tie budú pravidelne vychádzať cez víkendy a ich cieľom bude zhodnotiť to, čo sa v poslednom týždni udialo a čo to pre kryptomenový trh môže znamenať do budúcna. Cieľom ale bude taktiež priniesť aj niekoľko správ, ktorým sme sa my priamo nevenovali, nie kvôli ich dôležitosti, ale kvôli kapacitám, ktoré aktuálne tím Kryptotrejderu má. Čo nám teda priniesol posledný týždeň?

Visa nakúpila NFT za 150 000 dolárov

Asi najpodstatnejšia správa z tohto týždňa prišla z radov spoločnosti Visa. Táto platobná spoločnosť sa už istý čas zaujíma o kryptomeny a blockchain technológiou, avšak jej aktuálny krok je takpovediac prekvapujúci. Prostredníctvom svojho Twitteru sa táto spoločnosť totižto rozhodla oznámiť, že nakúpila svoje prvé NFT za viac ako 150 000 dolárov. Tento krok mal niekoľko dôvodov, ktoré sme viac opísali v tomto článku, v ktorom sme navyše ešte aj zhrnuli kroky, ktorými sa PayPal snaží podmaniť si väčšiu používateľskú základňu.

Zákaz nebezpečných krypto aplikácii

Týždeň v kryptomenovom svete by sa azda asi ani nezaobišiel bez nejakej veľkej novinky, ktorá je spojená s bezpečnosťou. Tento týždeň sa nám o takýto typ novinky postarala spoločnosť Google, ktorá sa rozhodla zakázať 8 aplikácii, ktoré sú spojené s kryptomenami. Podľa tejto spoločnosti sú dané aplikácie rizikové pre používateľov a tak sa Google rozhodol stiahnuť ich z Play Storu. Zoznam daných aplikácii nájdete v našom článku tu.

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

Saylorové MicroStrategy stále dokupuje

Tento týždeň prišlo opäť ku staronovej správe od spoločnosti MicroStrategy. Tá prostredníctvom svojho CEO, Michaela Saylora, zverejnila, že počas posledných dní dokúpila ďalšie bitcoiny. Podľa jeho správy nakúpila spoločnosť MicroStrategy viac ako 3 900 BTC v hodnote viac ako 177 miliónov dolárov. Týmto krokom už celkovo drží takmer 109 000 BTC, ktoré nakúpila pri priemernej cene 26 789 dolárov za 2,9 miliardy dolárov. Viac o tejto novinke ale takisto aj o celkovom vývoji ceny BTC na najbližšie dni nájdete v angličtine tu.

Centrálne banky stále nemajú jednotný postoj

Rovnako sme vás aj informovali, že tento týždeň sa na tému kryptomien či digitálnych mien centrálnych bánk vyjadrilo hneď niekoľko daných inštitúcii. Tie sa ale evidentne stále nevedia zhodnúť na tom, ako ku kryptomenám pristupovať. Zatiaľ čo sa Čínska ľudová banka vyjadrila, že kryptomeny nemajú hodnotu, centrálna banka Kuby plánuje nasledovať Salvádor a spraviť z kryptomien legálne platidlá v krajine. Do toho ešte priniesla novinky o svojej CBDC aj RBI (centrálna banka Indie). Pokiaľ sa chcete o ich vyjadreniach dozvedieť viac, tak neváhajte a kliknite na tento článok.

Adopcia má extrémne tempo – za august pribudlo 1 200 Bitcoin ATM

So zaujímavou správou prišla tento týždeň aj stránka Coinatmradar, ktorá poukázala na fakt, že miera adopcie naberá na obrátkach, čo sa napríklad odzrkadľuje práve na uvedení nových Bitcoin ATM (alebo BTM) do prevádzky. Za posledný mesiac pribudlo viac ako 1 200 Bitcoin ATM po celom svete, čo sa rovná dennému priemeru 47 Bitcoin ATM. Celkovo by malo byť na svete už cez 25 000 ATM,  čo znamená že 8 mesiacov roku 2021 pribudlo cez 10 000 ATM. Viac o tejto správe sa dozviete tu.

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart