Príde v Rusku k “lovu na kryptomeny?”

Vzťah regulátorov, úradníkov alebo politikov voči kryptomenám nikdy nebol ideálny. Predstavitelia štátov a rôznych úradov nikdy nemali tento sektor v láske, pričom postoj sa mení iba vo veľmi málo krajinách. Podľa najnovšieho vyhlásenia burzy Binance, sa síce postoj voči kryptomenám v Rusku čiastočne zmenil, ale pravdepodobne k horšiemu. Táto burza mala totižto iba včera obdržať oficiálnu správu, že je zaradená na „čiernu listinu“ webstránok, ktoré sú veľmi podrobne sledované ruskými inštitúciami a môžu čoskoro dostať zákaz na vykonávanie činnosti vrámci tejto krajiny.

Nie je úplný koniec

Včera ráno mala Binance, jedna z najväčších a najpoužívanejších kryptomenových búrz na celom svete, obdržať správu od ruských regulátorov, ktorá oznamovala uvedenie tejto burzy na „čiernu listinu.“ Roskomnadzor, Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácii, informačných technológii a masmédií, má už od júna podľa všetkého stránku burzy Binance na tomto zozname, pričom až teraz burzu o tom stanovisku oficiálne informovala. To vyplýva z oficiálneho oznámenia burzy Binance na svojom ruskom telegrame.

Gleb Kostarev, hlavný predstaviteľ burzy Binance v Rusku sa vyjadril, že burza oznámila tieto novinky ihneď potom, čo ich obdržala od ruských úradov. Z jeho vyjadrení však vyplýva, že používatelia burzy Binance vrámci tejto krajiny by mali byť stále v bezpečí. Na danú tému sa vyjadril nasledovne:

„Začali sme spolupracovať s našimi právnymi poradcami a chceme všetkých našich ruských používateľov ubezpečiť, že nepríde ku akejkoľvek zmene v našich službách a že ich financie sú v bezpečí.“

Problémy so stránkou Binance v Rusku by teda ešte nemali nastať. Čo je ale horšie je fakt, že to, že sa tak nestalo, neznamená, že k tomu nepríde v budúcnosti. Podľa Roskomnadzoru je totižto problém s burzou Binance poskytovanie služieb spojených s Bitcoinom, čo má byť v Rusku ilegálne.

Prečítajte si tiež: Tone Vays: Bitcoin by sa už nemal dostať pod 7 000 dolárov!

Snažia sa ruské autority získať kontrolu nad kryptom?

Na prvý pohľad sa môže zdať, že táto úloha je nemožná, avšak naozaj to vyzerá tak, že sa o ňu ruské úrady pokúsia. A nie len kvôli tomu, čo sa aktuálne udialo burze Binance. Niekoľko používateľov sa sťažovalo, že malo problémy s pripojením na LocalBitcoins v ten istý deň práve z Ruska.

Rovnako sa minulý mesiac autoritám v danej krajine podarilo zablokovať stránku BestChange.ru, ktorá mala poskytovať taktiež služby spojené s kryptomenami. Zdá sa tak, že situácia v Rusku sa pomaly vyostruje, keďže viac a viac biznisov spojených s kryptomenami začína mať problémy.

Zdroje: https://beincrypto.com/, https://www.cryptoglobe.com/, https://www.theblockcrypto.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart