Prílev kapitálu ticho rastie a bude v najbližších 6 mesiacoch šokovať ľudí.

Je nepochybne jasné, že kryptomeny a Bitcoin tu zostanú a budú sa rozvíjať raketovým tempom ďalej. Toto nie je článok z mainstream médií ale informácia priamo z centra diania. Anthony Pompliano sa zúčastnil Bitcoin konferencie a toto je desatoro ako vníma situáciu v krypto odvetví. Vstupujeme do býčieho trhu, ktorý strčí do vrecka býči trh v roku 2017.

Anthony Pompliano strávil posledné tri dni na konferencii Bitcoin 2019 v San Franciscu, kde sa stretol s podnikateľmi z blockchain tech odvetvia, a preto má čerstvé informácie z epicentra diania, ktoré vám prinášame v tomto sumári:

  • Prílev intelektuálneho kapitálu. Doslova inšpirujúce je množstvo intelektuálneho kapitálu ponáhľajúceho sa do odvetvia kryptomien. Predtým to vyzeralo, že prílev talentov bol špecificky zameraný len na technických inžinierov, ale teraz prichádzajú dizajnéri, produktovi manažéri, účtovníci, personalisti a marketingový špecialisti. Talent je rovnomerne rozložený medzi krypto operátorov (Coinbase) a krypto startupy. Aj keď existuje veľa mladých ľudí, ktorí sa pripájajú ku krypto odvetviu, existuje aj veľa ľudí s významnými skúsenosťami v oblasti finančných služieb alebo technologických spoločností.
  • Pocit nevyhnutnosti je späť. Vrátil sa pocit nevyhnutnosti Bitcoinu. Nezaznelo ani slovko o potenciálnom páde decentralizovanej digitálnej meny, ale skôr o všeobecnom zmysle „kedy“ sa určité veci budú diať a nie „ak“. Zdá sa, že táto nevyhnutnosť je spojená s nárastom ceny.
  • Bitcoin vedie. Dominancia Bitcoinu narastá a záujem o altcoiny sa v podstate vyparil. Máme pocit, ako keby všetko mimo top 10-15 kryptomien podľa trhovej kapitalizácie sa takmer stalo neslušným slovom, alebo má negatívny význam. Okrem toho mechanizmus financovania ICO takmer neexistuje. Pompliano sa stretol s 27 firmami počas konferencie a ani jedna neplánovala získavať kapitál prostredníctvom ICO.
  • Libra na scéne. Kryptomena Facebooku, Libra je na programe dňa. Niektorí ľudia sa zaujímajú o vplyv produktu na existujúci krypto priemysel. Má prínos pre BTC? Ako sa mení regulačné prostredie? Aké projekty budú poškodené Librou? Zatiaľ čo iní veria, že Libra legitimizuje technológiu a krypto priemysel. Ako povedal jeden ostrieľaný kryptograf, “Je tu veľa ľudí, ktorí nemajú radi Zuckerberga, ale nikto si nemyslí, že je hlúpy!”
  • Spoločnosti sofistikovanejšie: Spoločnosti, ktoré chcú získať investorov a užívateľov, sú oveľa sofistikovanejšie, než predtým. Máme pocit, že za posledných 24 mesiacov sa poučili. Týka sa to fundraisingu (bez ICO), náboru (mix talentu a skúseností), marketingu (realistickejších nárokov) a technológie (viac zamerania na produkciu a uvádzanie na trh).
  • Inštitúcie sú tu: Inštitúcie neprichádzajú, ale už sú tu. Pompliano hovoril s 4 rôznymi vedúcimi pracovníkmi z veľkých finančných firiem a 3 zástupcami z nadácií / penzijných fondov. Konverzácia už nie je typu „pozeráme sa, sledujeme a učíme sa“, ale namiesto toho sa sústredila na „už sme urobili X, máme záujem sledovať Y a hodnotili sme Z, ale túto príležitosť sme prešli“. Máme pocit, že tieto inštitúcie prichádzajú s reálnym kapitálom a tempo prílevu sa len zrýchli.
  • Makropohľad a krypto: Viac ľudí začína chápať vplyv makroprostredia na bitcoin a kryptomeny. Pred dvoma rokmi sa v podstate nehovorilo o úrokových sadzbách, kvantitatívnom uvoľňovaní, obchodných vojnách, modernej menovej teórii atď. Tieto témy nie sú lepšie pochopené len pre kryptografických nadšencov, ale aj ostatní si uvedomujú, že Bitcoin pravdepodobne z tohto vývoja profituje prirodzene.
  • Záujem mainstream médií sa vrátil: Mainstream médiá opäť venujú kryptu pozornosť. Počas posledných niekoľkých dní som dostal viac otázok od novinárov v CNBC, CNN, Bloomberg a ďalších. Nejedná sa len o to, „prečo sa cena zvýšila?“, Ale namiesto toho sa zamerala na nuansy odvetvia. Príkladom je textová správa, ktorú som dostal a ktorá uviedla: „Videli ste nejaké údaje o objeme, transakciách, ktoré ilustrujú, akú zohráva úlohu pri náraste ceny Bitcoinu globálna politická situácia? Hľadáme čísla, ktoré nám povedia príbeh…: Objem nákupov na Blízkom východe v minulom týždni vzrástol o x percent. “Nie sú to presne otázky, ktoré očakávate od niekoho, kto má o priemysle málo vedomostí.
  • Záujem o produkty: Mnohé spoločnosti / produkty začínajú pociťovať záujem. Či už je to dopyt po úveroch alebo BlockFi drasticky zvyšuje vklady, merateľný pokrok sa deje. Tieto spoločnosti majú trvalo udržateľné obchodné modely a nebude prekvapujúce, keď sa dostanú von z medvedieho trhu ako stabilné spoločnosti s vysokým rastom.
  • Obrovský prílev kapitálu: Prílev kapitálu ticho rastie a v najbližších 6 mesiacoch bude šokovať ľudí. Fondy urýchľujú prípravu kapitálu na verejné a súkromné kryptografické trhy. V rozhovoroch s rôznymi účastníkmi trhu panovala vysoká dôvera v to, že prílev kapitálu bol v blízkej budúcnosti zdravý a je pripravený na dvojnásobok alebo trojnásobok.

Za posledných pár dní to bol celkom stres a sami môžete cítiť, že v krypte sa začínajú diať veci a vzrušenie sa vracia. Potvrdzujú to jednotlivci aj spoločnosti, ktoré sa stiahli a budovali počas medvedieho trhu. Bitcoin nezomrie a krypto nikam neodíde. Vstupujeme do býčieho trhu, ktorý strčí do vrecka býči trhu v roku 2017. Podľa Pompliana budú ľudia, ktorí využijú príležitosti, odmenení.

Zdroj : Anthony Pompliano Newsletter

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart