Raoul Pal: Bitcoin dosiahne 20 000 dolárov do 18 mesiacov

Posledných pár dní až týždňov nám všetky trhy prinášajú jednu obrovskú jazdu. Volatilita, najmä smerom nadol, je extrémna a to so sebou prináša nielen straty, ale takisto aj značnú mieru paniky. Potom, čo Bitcoin z februárového high na viac ako 10 500 dolároch prestrelil veľa podstatných supportov a pristál až pod hranicou 4 000 dolárov, sa opäť začali vynárať hlasy, že koniec kryptomien sa blíži. Pesimizmu je na trhu viac ako dosť, avšak otázka je, či je naozaj oprávnený.

Bitcoin na 20 000 dolárov do 18 mesiacov?

Takýchto predikcii o cene Bitcoinu a iných kryptomien sú plné všetky sociálne siete alebo online magazíny. Cena Bitcoinu sa v týchto predikciách hýbe v rozmedzí 1 000 dolárov cez 100 000 dolárov až po 1 milión dolárov a viac. Tak ako na každom trhu, tak aj na Bitcoinovom trhu sú nielen extrémni optimisti, ale takisto aj pesimisti. Pre nich je aktuálna situácia rajom, kedže stále veria v Bitcoin za 1 000 dolárov.

Podľa Raoula Paula, jedného z bývalých hlavných predstaviteľov banky Goldman Sachs, však Bitcoin nečakajú ani zďaleka také zlé časy, aké si pesimisti predstavujú. Myslí si, že Bitcoin čaká v najbližších časoch poriadny uptrend, ktorý by ho do zhruba roka a pol mal vyniesť na cenu 20 000 dolárov, kde by mal BTC prekonať svoje aktuálne ATH. Takisto sa vyjadril, že v jeho očiach je Bitcoin bullish viac ako kedykoľvek predtým kvôli tomu, že terajší finančný systém môže čoskoro stratiť dôveru ľudí.

Jediné aktívum, ktoré treba vlastniť v ďalšej dekáde je Bitcoin

Pal však nie je bullish na Bitcoin iba v nasledujúcich dvoch rokoch. Na svojich sociálnych sieťach totižto zverejnil, že si myslí, že práve Bitcoin je aktívum, ktoré by mali všetci vlastniť v tomto desaťročí. Podľa Pala má Bitcoin hneď niekoľko výhod, ktoré mu umožňujú stať sa aktívom budúcnosti a myslí si, že z pohľadu risk-reward je Bitcoin jednoznačným favoritom na najbližšie roky. Rovnako si myslí, že voči ostatným aktívam, ktoré sú predražené, je práve Bitcoin najvhodnejšou kúpou, kedže je od svojho ATH poriadne vzdialený.

Napríklad akcie sú v jeho očiach takmer všetky na ATH a preto predstavujú iba malý potenciál na ďalší rast predtým, ako začnú extrémne klesať. Takisto si myslí, že poklesy, ktoré vidíme teraz nie sú ešte ani zďaleka na konci. Podobne by na tom mali byť aj ďalšie typy investícii ako napríklad nehnuteľnosti alebo dlhopisy. Tie v aktuálnom čase vníma ako jednu z najhorších možných investícii vôbec. Práve preto však poukázal na Bitcoin, ktorý má od svojho ATH ešte poriadne ďaleko, ale chaos na finančných trhoch, rovnako ako aj halving môžu BTC dostať poriadne vysoko.

Zdroj: https://www.newsbtc.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart