Rebríček najbohatších osobností krypto sveta

Magazín Forbes vydal začiatkom februára tohto roka rebríček najbohatších alebo lepšie povedané, najvplyvnejších osobností krypto sveta. Zaujímavosťou je, že v rebríčku sa nevyskytuje žiadna žena. Jedná sa prevažne o mužov – Američanov alebo Ázijcov vo veku od 30 do 59 rokov. Rozdelil by som ich do 4 kategórií: a to investori alebo bankové domy, tvorcovia tokenu, IT ľudia a sprostredkovatelia, čiže vlastníci zmenárne. Priemerný vek je 42 rokov, čo je oproti priemernému veku v rebríčku 400 najvplyvnejších Američanov o celých 25 rokov menej.

Odhaľujeme vám našu Krypto-skupinu na Telegrame, v ktorej zdieľame naše analýzy a rady, kde a kedy investovať. Tešíme sa na vás, Vitajte! – https://t.me/Kryptotrejder

Vo svete sa objavil nový fenomén, ako za noc vytvoriť obrovské bohatstvo a víťazi tejto digitálnej lotérie sa líšia od tých v minulosti. Tmavé anarchistické začiatky viedli od cyberpunkerov a používateľov darkwebu cez obyčajných ľudí v domácnostiach, až po presvedčivých finančníkov z Wall Street. Tieto kľukaté začiatky predchádzali tomu, aby sa prítomnosť alternatívneho spôsobu sprostredkovania platby alebo prevodu peňazí v krypto mene začala brať ako realita, a nie ako výplod a nutná potreba niekoľkých bláznov sprostredkovať platby za rôzny nelegálny tovar alebo služby na darkwebe. Momentálny objem financií viazaných nejakou formou do kryptomien je na úrovni 400 miliárd Eur. Čiže už dávno sa nejedná o zanedbateľnú sumu, ktorá sa dá jednoducho svetom prehliadať.

Vzhľadom na celkovú neprehľadnosť a nestabilitu kurzu tohto odvetvia prezentuje časopis Forbes uverejnený rebríček najbohatších ľudí z krypto sveta ako odhad, založený na verejne prístupných informáciách, ako sú daňové priznania a ďalšie verejné informácie. Ďalej Forbes dopĺňa, že nie všetci ľudia sa nachádzajú na zozname, keďže identity niektorých ľudí pohybujúcich sa v krypto svete nie sú známe, respektíve sú to len dohady. Zoznam prirovnávajú k zoznamu 400 najbohatších Američanov, ktorý vyšiel v roku 1982. Ako aj vtedy, tak aj teraz chcú urobiť vplyvných ľudí viditeľnými, čo prináša zodpovednosť, a tak spraviť svet lepším miestom.

A konečne spomínaný rebríček

Najbohatším mužom z krypto sveta sa stal Chris Larsen s odhadovaným majetkom 7,5 až 8 miliárd dolárov. Toto meno nie je žiadnym prekvapením pre kohokoľvek, kto v minulom roku videl parabolický nárast cien akcií Ripple. Larsen osobne vlastní 5,2 miliardy XRP. Ako bývalý generálny riaditeľ, a teraz výkonný predseda profitoval z projektu, ktorý priniesol blockchain technológiu do bankového systému. Číslom dva je spoluzakladateľ spoločnosti Ethereum a zakladateľ spoločnosti Consensys s odhadovaným majetkom 7,5 až 8 miliárd dolárov.

Na treťom mieste je Changpeng Zhao – generálny riaditeľ najväčšej svetovej zmenárenskej ústredne Binance, s viac ako 6 miliónmi používateľov. Jeho platforma zarobila približne 1,1 až 2 miliardy dolárov. Číslom štyri sú dvojčatá Cameron a Tyler Winklevoss, ktorí v roku 2012 investovali milióny dolárov do spoločnosti Bitcoin, čo im vynieslo hneď v prvej vlne cca 300 miliónový zisk, ktorý následne ďalej investovali a dosiahli zisk niekde na úrovni jednej miliardy dolárov. Piate miesto patrí bankovému investorovi Mathewovi Mellonovi, ktorému sa riskantná investícia do Ripple vyplatila a zarobil na nej takmer 1 miliardu dolárov.

Šestkou je Generálny riaditeľ spoločnosti Coinbase Brian Armstrong, ktorý urobil mimoriadne dobre hodnotený a používateľsky prívetiví portál medzi oblasťami fiat mien a kryptomien. Minulý rok jeho služba údajne dosiahla svoj stanovený ročný cieľ príjmov vo výške 600 miliónov dolárov. Siedme miesto –  Matthew Rozsak, takisto zarobil veľké peniaze zo svojich prvých investícií do Bitcoin v roku 2011. V roku 2013 pokračoval aby sa stal partnerom v prvom fonde spoločnosti Blockchain Capital v San Franciscu. Spoločnosť pozostáva z vlastného kapitálu, ktorý investovala do 20 start-upov, vrátane niektorých z najúspešnejších, ako sú Coinbase, Kraken a BTCC.

Ôsmu priečku obsadil Anthony Di Iorio s majetkom 750 miliónov. Anthony bol prvým investorom v nesmierne úspešnej sieti Ethereum a odvtedy diverzifikoval svoje zisky z kryptomien s cieľom získať na začiatku novšie mince vrátane VeChain a Qtum.

 1. Brock Pierce – 700 miliónov až 1 miliarda
 2. Michael Novogratz – 700 miliónov až 1 miliarda
 3. Brendan Blumer – 600 až 700 miliónov
 4. Dan Larimer – 600 miliónov až 700 miliónov
 5. Valery Vavilov – 500 až 700 miliónov
 6. Charles Hoskinson – 500 až 600 miliónov
 7. Brad Garlinghouse – 400 až 500 miliónov
 8. Barry Silbert – 400 až 500 miliónov
 9. Vitalik Buterin – 400 až 500 miliónov
 10. Tim Draper – 350 až 500 miliónov
 11. Song Chi-Hyung – 350 až 500 miliónov

 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart