Ripple uzatvoril dve nové dohody pre projekt xRapid

Väčšina správ o kryptomene Ripple je za posledný mesiac veľmi negatívna. Token spoločnosti XRP klesol približne o 65% čo znamená, že potrebuje nakopnúť. Dobrý impulz ku návratu na dobrú vlnu prišiel práve tento týždeň, keď spoločnosť Ripple oznámila dve nové partnerstvá pre svoj pilotný projekt xRapid. Podľa dostupných informácií, telekomunikačná spoločnosť IDT Corp a medzinárodná platobná platforma MercuryFX, budú používať práve Ripple ako časť ich transakčných operácií.

Projekt xRapid

Spoločnosť Ripple spustila projekt pod názvom xRapid, ktorý na globálnej úrovni pomáha pri finančných transakciách prostredníctvom používania XRP ako sprostredkovateľa. Vzhľadom k tomu, že trh s finančnými poplatkami rastie, sú čoraz viac potrebné okamžité resp. nízke náklady a transparentné transfery. Podľa blogu spoločnosti sa celosvetové finančné poplatky, ktoré zahŕňajú toky do krajín s vysokými príjmami, odhadovali v roku 2017 na 596 mld. USD.

Ripple tvrdí, že s projektom xRapid pomôže eliminovať finančným inštitúciám potrebu nákladných sprostredkovateľov alebo predfinancovaných účtov Nostro (účet držaný jednou bankou v zahraničnej mene v druhej banke) v cieľových menách.

Noví partneri

Uzatvorenie dohody s novými partnermi, ktorí budú aktívne využívať xRapid a XRP je pre spoločnosť Ripple prvoradé. Tá sa musí odkloniť od vyjadrení typu, že: „Kryptomeny sú prostriedok špekulácií“. CEO a zakladateľ spoločnosti MercuryFX Alastair Constance povedal: “Ripple a fiat meny spolupracujú ruka v ruke. To, čo spoločne robíme, je realizácia jednej z najlepších možností použitia pre transakcie. Projekt xRapid nám umožňuje znížiť náklady na výmenu a poplatky za globálne transakcie, čím sa naši zákazníci stanú konkurencieschopnejšími a ušetria desiatky miliónov USD ročne.

Digitálne aktíva sľubujú rýchle transakcie, ale XRP je ešte oveľa rýchlejší ako všetky ostatné, vrátane Bitcoinu. Znižovanie zúčtovacieho času z hodín a dní na 3 sekundy alebo menej, eliminuje miliardy dolárov zbytočných sprostredkovateľských poplatkov.

Starší viceprezident spoločnosti IDT pre oblasť spotrebiteľských platieb Alfredo O’Hagan uviedol, že: “Naša medzinárodná organizácia BOSS Revolution určená na prevod peňažných prostriedkov, bežne využíva digitálne aktíva na vytváranie likvidity v prostredí fiat mien pre našich vyplácajúcich agentov ako súčasť nášho procesu zúčtovania transakcií. Sme nadšení, že budeme súčasťou pilotného projektu xRapid. Očakávame, že nám xRapid umožní vybaviť viac transakcií v reálnom čase pri nižších nákladoch.

Zdroj: http://bitcoinist.com/ripple-adds-new-partners-xrapid-project/

 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart