Rýchly prehľad kryptomenových správ

Týždenné či denné prehľady tých najpodstatnejších noviniek v Kryptotrejderi nerobievame nejak obzvlášť často. Namiesto toho sa snažíme každý deň vybrať jednu alebo dve zaujímavé správy, novinky či naše názory alebo pohľady a tie sa snažíme objasniť viac do hĺbky. Dnešok bude ale iný, keďže nám posledných pár hodín aj dní prinieslo hneď niekoľko zaujímavých správ, ktoré nemôžu byť len tak odignorované.

Tri novinky o Bitcoine

Prvé Bitcoin ETF

Prvé správy sa týkajú samozrejme najväčšej kryptomeny. Tá má skvelý rast nielen za sebou, ale podľa najnovších správ aj pred sebou. Prvé Bitcoin ETF (Exchange Traded Fund) bolo totižto schválené iba pred v posledných dňoch, kedy spoločnosť Accelerate Financial dostala zelenú od Ontario Securities Commission na spustenie prvého oficiálneho Bitcoin ETF. Accelerate Bitcoin ETF (ABTC) bude zalistovaný na Toronto Stock Exchange a bude mať manažment poplatok 0,7 %.

Aké boli dôvody na vytvorenie tohto ETF alebo informácie o tom prečo je to dobrá správa nájdete v angličtine na tomto linku: https://cointelegraph.com/news/accelerate-financial-s-bitcoin-etf-approved-in-canada

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

Miami sa stáva kryptomenovým rajom

Návrh Francisa Suareza, primátora mesta Miami na umožnenie platby mestských zamestnancov v Bitcoine bol dnes oficiálne schválený. Mestskí zamestnanci sa môžu rozhodnúť, či príjmu v Bitcoine časť svojej výplaty alebo sa odklonia úplne od fiat mien a obdŕža iba BTC za svoju prácu. Navyše, obyvatelia Miami môžu tiež pomocou Bitcoinu platiť aj dane či rôzne mestské poplatky, čím sa druhé najväčšie mesto Floridy aktuálne stalo akýmsi kryptomenovým hubom. To ale nie je všetko, keďže je tiež možné, že Miami sa rozhodne alokovať 1% svojho mestského budgetu do Bitcoinu.

Viac informácii o tejto správe nájdete v článku na nasledujúcom linku: https://u.today/miami-agrees-to-pay-its-employees-in-bitcoin

Jack Dorsey a Jay-Z darovali 500 BTC

Zakladateľ a CEO Twitteru, Jack Dorsey a rapper Jay-Z, sa rozhodli darovať 500 BTC novému trustu, ktorý má byť zameraný na vývoj Bitcoinu. Jeho cieľom je vylepšenie „Bitcoin situácie“ najmä v Afrike či Indii a Jack Dorsey pri oficiálnom oznámení tejto správy podotkol, že ani on, ani Jay-Z nemajú v pláne nijako zasahovať do Btrust, ako sa nový projekt má volať.

O tejto správe si môžete prečítať na Twitteri alebo tu.

India čoskoro zavedie zákaz kryptomien

No a keď už sme spomenuli tú Indiu, tak situácia ohľadom kryptomien v tejto krajine nie je ani zďaleka najlepšia. Podľa anonymného zdroja priamo z vlády daného štátu má India čoskoro zakázať akékoľvek držanie kryptomien v celom štáte. O tejto správe sa vie už istý čas, avšak aktuálna situácia má nasvedčovať tomu, že ku zákazu príde už v blízkej budúcnosti. Tento zákon má dať čas aktuálnym kryptomenovým fanúšikom či biznisom približne tri až šesť mesiacov na to, aby sa svojich kryptomenových pozícií zbavili. Nový zákon má byť platný už tento rok a má spôsobiť, že akékoľvek držanie či obchodovanie kryptomien na domácich alebo zahraničným platformách má byť zakázané.

Táto správa určite nie je tou najlepšou a pokiaľ vás zaujíma viac informácii, odporúčame pozrieť tento link: https://cointelegraph.com/news/india-s-crypto-ban-is-coming-hodlers-to-be-given-transition-period-bloomberg

PayPal prinesie svoje služby do Británie už v prvej polovici roku 2021

Aby sme však neskončili negatívnou správou, tak sa pozrieme na staronovú novinku zo spoločnosti PayPal. O nej sa už istý čas vie, že má v pláne podporovať kryptomeny (a už aj podporuje nákup a predaj prostredníctvom svojej platformy), avšak doteraz má ísť iba o možnosť pre obyvateľov USA. Poskytovanie svojich služieb však môže čoskoro rozšíriť Paypal aj do Británie, pričom sa podľa novinára Carla Quintanilla tak má stať už do pár mesiacov.  

Ak vás táto správa zaujíma viac, kliknite sem.

Prečítajte si tiež aj nasledujúci článok: Po PayPale a Vise prichádza do kryptomenového sveta aj Mastercard

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart