Samit G20: budeme regulovať kryptomeny „v súlade s normami FATF“

Krajiny G20 sa na samite v Buenos Aires dohodli na regulovaní kryptomien v súlade s normami FATF (Jednotka pre zvláštne úlohy v oblasti finančných opatrení či Finančná akčná skupina).

V nedeľu bolo všetkými krajinami G20 oficiálne podpísané spoločné vyhlásenie. Tento dokument uznáva, že je nutná reforma, vzhľadom na prudké tempo „digitalizácie“ globálnej ekonomiky.

V súvislosti s kryptomenami či „krypto-aktívami“, ako sú v dokumente označované, sa G20 dohodla na reguláciách. V sekcii 25 oficiálneho vyhlásenia sa píše:

Budeme regulovať krypto-aktíva proti praniu špinavých peňazí a proti financovaniu terorizmu v súlade s normami FATF a podľa potreby budeme zvažovať ďalšie kroky.

Krajiny tiež budú spolupracovať a monitorovať digitalizáciu globálnej ekonomiky, ktorá sa deje rýchlym tempom. Časť zo sekcie 26 hovorí

Budeme naďalej spolupracovať pri hľadaní riešenia založeného na konsenzu pri adresovaní dôsledkov digitalizácie ekonomiky na medzinárodný daňový systém, s aktualizáciou v roku 2019 a konečným vyhlásením v roku 2020.

Či budú krajiny G20 úspešné pri regulovaní kryptomien alebo nie, sa ukáže až časom. Čo si o týchto rozhodnutiach myslíte vy ?

Zdroj: 1

Vo VIP práve prebieha veľká víkendová analýza kryptomien !!!

PRIDAJTE SA K NÁM

 

 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart