Saudský princ vyhlasuje, že Bitcoin sa zrúti 

Saudský princ vyhlasuje, že Bitcoin sa zrúti 

 

 

Saudský princ Alwaleed bin Talal, investor s miliardami, hovorí, že Bitcoin sa jedného dňa zrúti a že sa z neho stane druhý Enron.

Napriek ošiaľu a úspechu dnešného zlata, honu po kryptomenách, stále sa nájde množstvo kritikov. Jamie Dimon z banky JPMorgan rozbúril hladiny verejným odmietnutím Bitcoinu, keď ho nazval podvodom. Teraz môžeme do tohto zoznamu pridať investora s miliardami, princa Alwaleeda bin Talala zo Saudskej Arábie. V rozhovore pre Squawk Box na CNBC princ Alwaleed povedal, že Bitcoin sa zrúti.

Prince Alwaleed nie je nadšený Bitcoinom

Zatiaľ čo by sa brblanie princa Alwalleda dalo označiť za irelevantné, tak tento saudskoarabský princ sa už určitý čas venuje high tech odvetviu. Vedie obrovský konglomerát, Kingdom Holding, ktorý investoval do Apple, Twitteru a Citigroup. Dokonca investoval do spoločnosti Lyft (čo by mohlo pomôcť jeho vzťahom so ženami).

Pokiaľ ide o Bitcoin, princ Alwaleed bin Talal povedal:

„Skrátka to nedá zmysel. Táto vec nie je regulovaná, nie je pod kontrolu, pod dohľadom. Skrátka neverím Bitcoinu. Myslím si, že jedného dňa sa zrúti. Myslím, že sa z neho stane druhý Enron.“

Pre tých, čo nevedia, Enron bola zásobovacia spoločnosť obchodujúca s energiami, ktorá v roku 2001 skrachovala po vypuknutí obrovského účtovníckeho škandálu.

Internet sa nezabáva

Netreba dodávať, že obhajcovia kryptomien neboli nadšení a dali najavo svoje pocity. Ľudia poukazovali na to, že zástupca Saudskej Arábie nemôže byť nadšený Bitcoinom a ostatnými kryptomenami, pretože sa nachádzajú mimo vládnej kontroly. A treba tiež zdôrazniť, že vládcovia Saudskej Arábie majú veľmi autoritatívnu náturu. Bolo to len pred mesiacom, keď kráľovstvo oznámilo, že ženám bude konečne umožnené šoférovať automobil.

Napriek tomu, ľudia v Saudskej Arábii môžu obchodovať s Bitcoinom, hoci v júli Saudskoarabský menový úrad varoval, že obchodovanie s Bitcoinom by mohlo mať negatívne dôsledky na investície.

 

 

Zdroj:bitcoinist.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart