SEC bude mať vlastné Bitcoin, Ethereum a XRP uzly.

Americká Komisia pre kontrolu cenných papierov (SEC) hľadá dodávateľov, ktorí by v jej mene viedli Bitcoin, Ethereum a XRP uzly na sieti. Regulátor povedal, že tieto uzly podporia jej snahy o monitorovanie riskantných situácií a zlepšenie dodržiavania pravidiel, aj napriek tomu, že existujú tucty online blockchain prieskumníkov a analytických nástrojov zdarma. 

Americký trhový regulátor chce mať vlastné uzly

SEC je v krypto komunite notoricky známa práve kvôli jej pokusom o dozorovanie nad trhom, čo opakovane zabránilo ďalšiemu rozvoju v tomto sektore. Nedôvera komunity v SEC sa v posledných dňoch len zvýšila, keď vyšli na povrch správy o tom, ako sa pokúša sledovať transakcie na blockchaine.

Podľa Trustnodes plánuje SEC viesť svoje vlastné Bitcoin a Ethereum uzly, a okrem nich v budúcosti možno aj týchto kryptomien: Bitcoin Cash, Stellar, Zcash, EOS, NEO a XRP Ledger.

Komisia tvrdí, že vedenie vlastných uzlov alebo nodes podporí jej snahy o monitorovanie riskantných situácií, zlepšenie dodržiavania pravidiel atď. Plusom bude, že dáta budú z prvej ruky z vlastných nodes miesto toho, aby poskytovala tieto dáta nejaká firma.

Vychádzajúc zo žiadosti SEC, dáta ako hash algoritmy, hash sila, obtiažnosť miningu a odmeny, množstvo a veľkosť transakcií, ponuka coinov a veľkosť blockchainu budú tiež sledované.

Čo chce SEC robiť s dátami?

Správy o plánovanom vstupe SEC do blockchainovej analytiky sa stretli so zmiešanými reakciami z krypto komunity. Niektorí používatelia Twitteru toto považovali za jasný býčí znak veriac, že to povedie k tomu, že aj SEC, aj vláda Spojených štátov prijmú kryptomeny .

Mati Greenspan, vedúci trhový analytik v eToro, toto očividne považoval za pozitívny vývoj pre tento sektor, hovoriac, že by si nikdy nemyslel, že by sa dožil dňa, kedy by sa vláda takto zapojila do blockchainu.

Avšak, iní boli ohľadom tohto skeptickejší, tvrdiac, že vládny dohľad odporuje podstate kryptomien. Pozývanie vlády do blockchainu má potenciál ohroziť súkromie, ktoré krypto transakcie majú.

SEC neprezradila, čo plánuje robiť s dátami, ktoré získa od jej dodávateľov. V súčasnosti existujú tucty pokročilých blockchain prieskumníkov, taže veľa ľudí by zaujímalo, prečo SEC vynahradila tak veľké množstvo z jej zdrojov na outsourcing týchto dát. Dôvodom môže byť záujem robiť pokročilejšiu analytiku s dátami od jej dodávateľov.

Ešte sa len dočkáme toho, či toto povedie k niečomu pozitívnemu, ako napríklad automatizácií dodržiavania pravidiel, alebo uvedie súkromie blockchainu do ešte väčšieho nebezpečenstva.

Zdroj:https://cryptoslate.com/sec-run-bitcoin-ethereum-xrp-nodes/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart