Severná Dakota zakazuje tri podvodné firmy ponúkajúce falošné ICO

Komisárka pre cenné papiere v Severnej Dakote- Karen Tyler, vydala príkazy na zastavenie a zrušenie troch firiem za údajné ponúkanie neregistrovaných a podvodných cenných papierov vo forme Initial Coin Offerings (ICO).

Dotknutými spoločnosťami sú Crystal Token, Advertiza Holdings (Pty) Ltd. a Life Cross Coin a / k / a LifecrosscoinGmbH.  Crystal Token (CYL) je “evolučný a viacúčelový” token ERC-20, ktorý sľubuje zárobky až dve percentá za deň. Webová stránka tokenu obsahuje podvodné tvrdenia o návratnosti investícií. CYL nie je oprávnený predávať cenné papiere v Severnej Dakote.

Spoločnosť Advertiza Holdings ponúka kryptomenu nazývanú “Tizacoin” alebo “TIZA” a tvrdí, že držitelia môžu očakávať dosah zisku zo zhodnotenia tokenov TIZA. Podľa oddelenia cenných papierov v Severnej Dakote, Advertiza falošne tvrdí, že je zaregistrovaná v americkej komisii pre cenné papiere a burzu (SEC) ale nie je registrovaná na predaj cenných papierov v Severnej Dakote.

Tretia firma, Life Cross Coin, prevádzkuje webovú stránku z berlínskej IP adresy súvisiacej s ransomware, malware a podvodom s identitou. Ponúka kryptomenu nazývanú “Life Cross Coin” alebo “LICO”. Tvrdí, že token bude využitý na charitatívne účely, zatiaľ čo investori môžu získať “obrovskú návratnosť investícií”. LICO nie je zaregistrované v Severnej Dakote a stránka údajne obsahuje nepodložené tvrdenia a očividné nepravdivé vyhlásenia.

,,Pokračujúce využívanie ekosystému kryptomien finančnými zločincami je významnou hrozbou pre investorov. Formálne povedané, finanční zločinci inkasujú na rozruchu a vzrušení okolo blockchain technológie, krypto aktív a ICO – investori by mali byť mimoriadne opatrní pri zvažovaní svojej investície. “

Vyšetrovanie je súčasťou operácie Cryptosweep (koordinovanej multi jurisdikcie na riešenie potenciálnych podvodných investičných programov), ktorá zahŕňa 40 amerických, kanadských a provinčných regulátorov cenných papierov. Od spustenia celej iniciatívy vyšetrovatelia zistili približne 30 000 názvov domén súvisiacich s kryptomenami a uskutočnili viac ako 200 vyšetrovaní ICO.
V máji komisár pre cenné papiere v Colorade vpustil sondy do dvoch spoločností – kalifornskej spoločnosti Linda Healthcare Corp a spoločnosti Broad Investments LLC, založenej vo Washingtone, ktoré slúžili na propagáciu nezákonných ICO.

Zdroj: 1


Hľadáme posilu do teamu – aktívneho prispievateľa článkov pre nášu stránku.

Jedná sa o pravidelné prispievania článkov/blogov podľa dohodnutej tematiky v rozsahu cca 20-30 článkov mesačne. Témy článkov budú zamerané hlavne na popísanie konkrétnej kryptomeny alebo danej novinky v krypto svete.

✔️Požiadavky:

Vzťah ku kryptomenám
Originalita a kreativita
Znalosť gramatiky
Ukážky aspoň dvoch napísanych čankov na skúšku
Ovládanie anglického jazyka

✉️Kontaktujte:
kryptotrejder@gmail.com
Predmet správy: Kariera

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart