Spoluzakladateľka Kaspersky Labs tvrdí, že Bitcoin vytvorili americké spravodajské agentúry

V nedávnom prejave Natalya Kaspersky, spoluzakladateľka spoločnosti Kaspersky Labs povedala, že Bitcoin bol projektom amerických spravodajských agentúr. Na internete narazíte každý deň na širokú škálu konšpiračných teórií. Väčšina z nich je dosť nepríjemná a ľudia propagujúci takéto tvrdenia majú tendenciu byť veľmi excentrickí (mierne povedané). Raz za čas však teóriu tlačí niekto, kto má vysoké postavenie. Najnovším príkladom je Natalya Kaspersky, ktorá tvrdí, že Bitcoin bol vytvorený americkými spravodajskými agentúrami.

Natalya Kaspersky je spoluzakladateľka firmy Kaspersky Labs, vysoko uznávanej firmy zameranej na počítačovú bezpečnosť so sídlom v Moskve. V súčasnosti je zároveň generálna riaditeľka skupiny spoločností InfoWatch. Nedávno uviedla prezentáciu s názvom Moderné technológie – základňa informácií a kybernetických vojen na univerzite ITMO v Petrohrade, kde sa počas prezentácie objavila táto informácia:

Bitcoin je projekt amerických spravodajských agentúr, ktorý bol navrhnutý tak, aby poskytoval rýchle financovanie americkej, britskej a kanadskej spravodajskej činnosti v rôznych krajinách. Technológia je “privatizovaná”, rovnako ako internet, GPS a TOR. V skutočnosti ide o dolár 2,0. Jeho kurz je riadený vlastníkmi búrz.“. Okrem iného sa tiež vyjadrila, že Satoshi Nakamoto nie je osamelý programátor, ale v skutočnosti je to pseudonymom pre skupinu amerických kryptografov.

Samozrejme, ak americká vláda vytvorila Bitcoin, urobila dosť zlú prácu. Stratili tonu peňazí tým, že predčasne predávali Bitcoin cez Silk Road.

Zdroj: http://bitcoinist.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart