Správy týždňa – Predpoveď Bloombergu, problémy malých minerov a kryptomenové podvody

Tento týždeň vám prvý krát prinášame súhrn toho najpodstatnejšieho, čo sa udialo za posledných 7 dní v kryptomenovom svete. Táto naša nová rubrika bude vždy zverejňovaná v nedeľu a bude prehľadom takých správ, ktoré najviac pútajú pozornosť. Poďme sa teda poobhliadnuť za tým, čo sa tento týždeň udialo.

Bloomberg: Bitcoin prekoná ATH ešte tento rok

Agentúra Bloomberg, ktorá patrí vo finančnom svete medzi veľmi dôveryhodné a uznávané zdroje zverejnila analýzu, podľa ktorej by sa Bitcoin mohol dostať až na 20 000 dolárov ešte do konca tohto roka. Bitcoin má totižto opakovať trojročný cyklus, ktorý by mal znamenať, že koncom tohto roka dokáže prekonať svoje ATH. Daný cyklus mal byť aj dôvodom, prečo sa Bitcoin dostal na svoje ATH v roku 2017. Pokiaľ vás táto správa zaujíma viac, neváhajte si o nej prečítať v tomto článku.

Menší mineri predali minulý týždeň viac BTC, ako vyťažili

Potom, čo sa pred zhruba mesiacom udial halving, sa menší mineri začínajú pomaly dostávať do problémov. Za aktuálnych podmienok už nie sú schopní vyťažiť toľko BTC ako pred halvingom, čo znamená, že ak chcú byť stále profitabilní, musia začať predávať svoje BTC. V kryptomenovom svete je táto správa vnímaná aj ako dobrá, aj ako zlá. Ako to je možné? O tom sme písali v nasledujúcom článku.

DeFi platforma Celsius dosiahla 1 miliardu dolárov v krypto depozitoch 

Rovnako sme tento týždeň upozornili aj na platformu Celsius, ktorá zažíva nevídaný rozkvet. Táto decentralizovaná platforma totižto prekonala 1 miliardu dolárov v krypto depozitoch. Tento úspech sa jej pritom podaril iba za menej ako dva roky, kedže projekt Celsius bol spustený v roku 2018. Ide tak o jeden z prvých projektov, ktorý patrí do aktuálne veľmi populárnej kategórie decentralizovaných platforiem. Samotný fakt, že si za tak krátky čas dokázala táto platforma získať obrovské množstvo používateľov jasne značí, že tento projekt a aj celý sektor môžu mať budúcnosť. Viac sa dozviete po kliknutí na článok tu.

Brazílsky prezident mal telefonát s CEO Ripple

Veľmi zaujímavý telefonát (najmä pre kryptomenový svet) sa mal udiať 30.5. medzi brazílskym prezidentom Robertom Camposom Netom a CEO Ripplu Bradom Garlinghousom. Vyplýva to z kalendára, ktorý zverejnila centrálna banka Brazílie, ktorá bola rovnako účastná na danom telefonáte. Ten nebol prístupný pre verejnosť avšak je známe, že Ripple už istý čas vníma Brazíliu ako jeden z najperspektívnejších trhov na rast. Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o danej novinke, tento link vám v tom určite pomôže.

Kryptomenové podvody už v tomto roku obrali investorov o viac ako 1,4 miliardy dolárov

Žiaľ dnes to musíme ukončiť nie príliš najlepšou správou, ale aj to patrí ku kryptomenám. Ku kryptomenám patria bohužiaľ aj podvody a tým sa tento rok veľmi darí. Iba za prvých 5 mesiacov tohto roku totižto podvodníci dokázali obrať investorov o viac ako 1,4 miliardy dolárov prostredníctvom kryptomien. Veľká väčšina z týchto podvodov pritom bola spojená najmä so rôznymi scamami a Ponzi schémami (ktoré zneužívali situáciu okolo koronavírusu) alebo sprenevereniami peňazí. O tom, ako sa takýmto podvodom môžete vyvarovať sme pre vás písali v tomto článku.

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart