Správy týždňa – Rast adopcie blockchainu v TECH spoločnostiach, veľké nebezpečie obchodovania a súboj Donald Trump vs Bitcoin

Blockchain už používa viac ako 39% spoločností vo svete – Donald Trump prikázal ministrovi financií, aby išiel po Bitcoine – 11,4 milióna BTC je držaných ako dlhodobá investícia. Aj týmto správam sa budeme venovať v nasledujúcom prehľade udalostí, ktoré sa stali (nielen) v kryptomenovom svete medzi 15. až 21. júnom.

Blockchain už používa 39% spoločností na svete

Spoločnosť Deloitte tento týždeň zverejnila zaujímavý prieskum, ktorý bol zameraný na blockchain a jeho využitie vo svete. Z tohto prieskumu vyplýva, že až 40% veľkých technologických spoločností po celom svete pracuje na implementácii blockchainu. Až 9 z 10 opýtaných spoločností si pritom myslí, že v najbližších troch rokoch sa blockchain stane ešte dôležitejšou súčasťou technologického sektora. Celkovo sa malo daného prieskumu zúčastniť viac ako 1488 popredných zamestnancov technologických spoločností zo 14 štátov sveta. Oproti minulému roku ide o viac ako 16% nárast. Ak vás táto správa zaujíma viac, tak neváhajte kliknúť na tento link.

Donald Trump ministrovi financií – Choďte po Bitcoine

Tento týždeň uzrela svetlo sveta aj kniha Johna Boltona, bývalého bezpečnostného poradcu pre Biely Dom. Celá táto kniha je mierená ako ostrá kritika Trumpa ako prezidenta. John Bolton v nej má hovoriť o prezidentových zlých stránkach, o tom, ako sa snaží potajomky spolupracovať s Čínou alebo o tom, že sa mal pokúsiť „ísť po Bitcoine.“ Práve tieto slová mal John Bolton začuť povedať prezidenta USA ministrovi financií Stevenovi Mnuchinovi. Odvtedy Bitcoin sám verejne kritizoval hneď niekoľko krát prostredníctvom svojho Twitter účtu. Viac o tejto správe sme pre vás napísali v tomto článku.

Veľké nebezpečie obchodovania – neskúsený mladík na neho doplatil životom

Tento týždeň sa vo finančnom svete odohrala aj jedna veľká tragédia. Iba 20 ročný mladík, ktorý nemal skúsenosti s obchodovaním si siahol na život potom, čo na svojom Robinhood účte spravil dlh viac ako 700 000 dolárov. Investoval pritom do tejto platformy iba 17 000 dolárov. Napriek tomu však dosiahol obrovskú stratu kvôli svojej nevedomosti a neskúsenosti s finančnými trhmi. Celý príbeh vie byť veľkým ponaučením najmä pre retailových obchodníkov, ktorí si myslia, že obchodovanie je jednoduché a že netreba žiadne skúsenosti. Pokiaľ vás tento príbeh zaujíma, neváhajte kliknúť na nasledovný odkaz, kde je spolu s ním zverejnených aj niekoľko rád, ktoré by mali najmä začiatočníci mať stále na vedomí. 

11,4 milióna Bitcoinu je držaných ako dlhodobá investícia

Podľa najnovšej analýzy spoločnosti Chainalysis, je drvivá väčšina Bitcoinu držaná ako dlhodobá investícia. Až viac ako 60 % z toho majú držať licencovaní správcovia. Podľa Chainalysis, sú dlhodobí investori definovaní ako tí, ktorí nikdy nepredali viac ako 25% svojho BTC obnosu. Veľká väčšina z týchto investorov má navyše držať BTC už dlhé roky a nič nenasvedčuje tomu, že by ich v najbližšej dobe mali v pláne predať. Chainalysis rovnako poukázala na to, že iba burza Coinbase má držať takmer 1 milión BTC, pričom ďalší 1,1 milión BTC má patriť Satoshimu. Podľa danej analýzy má byť navyše viac ako 3,7 milióna BTC nenávratne strateného. Ak sa chcete dozvedieť viac o tejto správe, kliknite na nasledujúci link.

Stablecoiny naberajú na sile – čo stojí za ich rastom?

Stablecoin je druh kryptomeny, ktorá je krytá či už fiat menou alebo inými stabilnými aktívami. Cieľom tohto typu kryptomeny je umožniť najmä obchodníkom konzervovanie profitov alebo investorom držanie stabilných kryptomien v čase extrémnej volatility. A práve tento druh kryptomien teraz zažíva extrémny rast. Iba za posledných 6 mesiacov sa hodnota celého sektora (podľa trhovej kapitalizácie stablecoinov) zdvojnásobila. Obrovský rast zažil najmä stablecoin Tether, ktorý aktuálne tvorí viac ako 87% zo všetkých stablecoinov. Všetky stablecoiny dokopy majú pritom hodnotu už takmer 11 miliárd dolárov, čo robí približne 4% z celkovej trhovej kapitalizácie kryptomien. Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac informácii a faktov o stablecoinoch, odporúčame vám tento článok.

Rovnako vám odporúčame aj nasledovný článok: Čoskoro vyprší 60% Bitcoin opcii – pohne to s cenou?

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart