Správy týždňa – Rast Etherea, LTC a BCH na Grayscale Investments alebo kryptomeny v bankách v USA

Tak ako každú nedeľu aj dnes sme si pre vás pripravili tie najpodstatnejšie novinky z kryptomenového sveta za uplynulých 7 dní. V dnešných správach si zhrnieme informácie o najnovšom raste Etherea, spoločnosti Grayscale Investments alebo aj o šachovom veľmajstrovi podporujúcom Bitcoin.

Tri dôvody za aktuálnym rastom Etherea

Len včera večer sme sa pozreli na tri dôvody, ktoré môžu stáť za rastom Etherea za posledný týždeň. To spravilo do včera za posledných 5 dní rast až 25%. Dnes však pridalo takmer ďalších 10%, pričom bez akýchkoľvek problémov prekonala táto kryptomena hranicu 300 dolárov, ktorú sme spomínali ako kľúčovú rezistenciu. Dnešné high bolo dokonca na úrovni až 321 dolárov, avšak odvtedy Ethereum pomaly padá naspäť a tak bude kľúčové pre budúci cenový vývoj ETH to, či sa dokáže udržať nad sumou 300 dolárov alebo nie. Na náš celý článok na túto tému sa viete pozrieť po kliknutí na tento link.

Grayscale Investments umožní nákup Litecoinu a Bitcoin Cashu

Tento týždeň sme boli rovnako aj svedkami dvoch veľmi bullish noviniek. Prvá z nich je spojená so spoločnosťou Grayscale Investments, ktorej sa venujeme pomerne často, kedže zažíva skvelý rok. To potvrdila aj v utorok, kedy oficiálne zverejnila, že svojim klientom po novom umožní obchodovanie akcii Litecoinu a Bitcoin Cashu. Do svojho portfólia tak pridala ďalšie dve kryptomeny, čo znamená, že ich bude celkovo ponúkať už 5 (Bitcoin, Ethereum, Ethereum Classic a teraz Litecoin a Bitcoin Cash). Aj túto správu sme pre vás spísali podrobnejšie a preto si neváhajte prečítať tento článok: https://kryptotrejder.sk/grayscale-investments-umozni-nakup-litecoinu-a-bitcoin-cashu/

Americký regulátor povolil bankám držať kryptomeny

Druhou veľmi pozitívnou správou, ktorá sa tento týždeň objavila v kryptomenovom svete bolo povolenie, ktoré dostali banky v Amerike od finančného regulátora OCC (Office of Comptroller of the Currency). V oficiálnom dokumente, ktorý bol zverejnený 22.júla sa píše, že banky po celej krajine môžu nakupovať, predávať a držať kryptomeny pre svojich klientov. Ide o jednu z najväčších noviniek čo sa adopcie týka za posledné obdobie. Napriek tomu však stále platí, že OCC si dáva veľmi záležať na tom, aby bolo držanie tohto typu bezpečné a preto zdôrazňuje, že bude dbať najmä na bezpečnosť depositov a virtuálnych trezorov, v ktorých sa budú dané kryptomeny nachádzať. Aj keď ide o veľmi pozitívnu správu pre kryptomeny, tento optimizmus pravdepodobne zatiaľ nebol odzrkadlený na cenách tých najväčších kryptomien, pretože až do dnes sme neboli svedkami žiadneho zaujímavého rastu. Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o tejto správe, odporúčame kliknúť na tento článok: https://kryptotrejder.sk/americky-regulator-povolil-bankam-drzat-kryptomeny/

Najznámejší šachový veľmajster podporuje Bitcoin aj blockchain

Garry Kasparov, šachová legenda a podľa mnohých aj najlepší šachista všetkých čias sa tento týždeň vyjadroval v interview pre Forbes na tému kryptomien. Dnes už známy politik, aktivista a predstaviteľ Human Rights Foundation si myslí, že kryptomeny sú nezastaviteľnou technologickou zmenou, ktorá môže zmeniť finančný sektor, pričom ich najväčšou výhodou má byť limitovaný a presne stanový počet mincí (pri Bitcoine). Rovnako si myslí, že kryptomeny nemusia byť spravidla dobrou alebo zlou zmenou. Ide iba o to, ako sa bude s týmto novým finančným nástrojom zaobchádzať a na aké účely ho budú ľudia najviac využívať. Pokiaľ vás zaujíma táto téma viac, tak sme ju do detailov rozobrali v tomto článku.

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart