Správy týždňa – Všetko čo potrebujete vedieť o Paypale alebo digitálnom eure a Taliansku

Aj túto nedeľu sme si pri vás pripravili tie najpodstatnejšie novinky, ktoré sa za posledných 7 dní udiali v kryptomenovom svete. Poďme sa teda spoločne pozrieť na to, čo rezonovalo v kryptomenovom svete najviac medzi 22. až 27. júnom 2020.

Vstup Paypalu do kryptomenového sveta?

Nepochybne musíme začať touto novinkou, pretože vstup Paypalu do kryptomenového sveta by bol nepochybne najväčšou zmenou, aká by sa tento rok mohla stať. Podľa rôznych zdrojov by mal Paypal začať umožňovať nákup a predaj kryptomien vrámci svoje platformy pre všetkých svojich viac ako 325 miliónov používateľov už o necelé tri mesiace. Najmä kvôli veľkosti Paypalu bol kryptomenový svet ihneď zaplavený bullish predikciami, ktoré predpovedali rast BTC na 12 000 či dokonca až 15 000 dolárov potom, čo Paypal do kryptomenového sveta skutočne vstúpi. Oficiálne stanovisko spoločnosti však ešte zverejnené nebolo. Pokiaľ vás zaujíma táto správa viac, prečítajte si náš článok tu.

Rovnako sme sa však pri tejto téme zamysleli aj nad tým, či skutočne ide o takú bullish správu, ako všetci predpokladajú. Napríklad CEO kryptomenovej burzy Kraken Jesse Powell alebo kryptomenový edukátor Stephan Livera si myslia, že Paypal ani zďaleka nie je takým pozitívom, ako sa zdá. Ba dokonca to vnímajú ako negatívnu správu. Ich argumenty sme sa rozhodli opísať v tomto článku a preto neváhajte a pozrite sa na novinku o Paypale aj z iného pohľadu.

Austrálčania už môžu používať Bitcoin aj na pošte

Podľa oficiálneho oznámenia, ktoré uzrelo svetlo sveta 24.júna, budú môcť Austrálčania používať na platbu na pošte najväčšiu kryptomenu. Umožní im to miestna kryptomenová burza Bitcoin.com.au, ktorá pomôže protinožcom používať Bitcoin na platbu vo viac ako 3 500 pobočkách vrámci krajiny. Generálny riaditeľ danej spoločnosti si myslí, že ide o významný krok vpred pre kryptomeny. Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o tejto novinke, prečítajte si náš článok tu.

Taliansko chce ako prvé skúšať digitálne euro

Talianska asociácia bánk (ABI – Italian Banking Association) sa tento týždeň vyjadrila, že Taliansko by malo byť medzi prvými európskymi krajinami, ktoré budú skúšať digitálne euro. Podľa prehlásenia, ktoré bolo zverejnené, je viac ako 700 veľkých bánk vrámci krajiny pripravených na používanie digitálnej verzie eura. Išlo by tak o európsku verziu CBDC, ktorá by bola vydaná ECB. V prípade úspechu by sa následne digitálne euro začalo využívať aj v iných finančných spoločnostiach vrámci Talianska. Ak sa chcete dozvedieť viac o tejto správe, neváhajte si prečítať náš článok na túto tému tu.

Tie najpodstatnejšie správy z minulého týždňa nájdete na tu: Správy týždňa – Rast adopcie blockchainu v TECH spoločnostiach, veľké nebezpečie obchodovania a súboj Donald Trump vs Bitcoin

BIS správa: Koronakríza poukázala na potrebu CBDC

Iba včera sme vás informovali o tom, že Bank of International Settlements – Banka pre medzinárodné zúčtovanie vydala stanovisko, v ktorom nabáda väčší pokrok a implementáciu CBDC. Podľa danej správy mala práve koronakríza poukázať na to, že CBDC majú v dnešnom svete miesto a vedeli by pomôcť v takých situáciách, aké sme zažili kvôli pandémii Covid-19. Adaptácii digitálnych mien centrálnych bánk by mala podľa BIS pomôcť najmä zvýšiť rýchlosť transakcii a znížiť poplatky. Aj na túto tému sme pre vás pripravili nasledujúci článok.

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart