Spustí Čína svoju blockchain sieť aj napriek pandémii?

Mnohé médiá z oblasti kryptomien v nedávnych správach hovorili o tom, že v apríli roku 2020 bude Čína spúšťať vlastnú blockchain sieť – Blockchain Service Newtork. Šlo však o predpovede založené na lokálnych správach zverejnených ešte pred prvými fatálnymi následkami koronavírusu.

Čínska Blockchain Service Network sa začala testovať v októbri roku 2019

15. októbra 2019 čínsky štátny mediálny kanál Xinhua News informoval o tom, že blockchain sieť sa v tejto krajine práve začala testovať. Koniec šesťmesačnej fázy interného testovania projektu bol naplánovaný na koniec marca roku 2020.

Vývoj základných technológií sa blížil ku koncu a v 31 provinciách bolo nasadených viac ako 50 verejných uzlov tejto siete.

Prečítajte si tiež: Baníci Bitcoinu predávajú mince rýchlejšie, než sú generované

Začiatkom januára, keď bol COVID-19 prvýkrát identifikovaný ako jedinečný vírus, nie návrat SARS-u, Tang Sisi, zástupca vedúceho výskumného strediska Smart City Development Research Center, oznámil, že Blockchain Service Network bude oficiálne spustená v apríli, hneď po skončení skúšobnej verzie.

Približne o týždeň neskôr Čína oznámila svoju prvú oficiálnu obeť ochorenia COVID-19.

Pandémia koronavírusu môže narušiť spustenie čínskej blockchain siete

Zatiaľ čo platforma údajne spracovala takmer 12,7 miliárd dolárov v transakciách pre 44 bánk a takmer 1900 spoločností počas pokusov v Šen-čene len do polovice januára, správy informujú, že čínska Blockchain Service Network sa umlčala, keď sa v krajine začala formovať pandémia koronavírusu.

Poslednou oficiálnou zmienkou o tomto projekte je správa z 9. marca uverejnená čínskym štátnym mediálnym kanálom Global Times. Zatiaľ čo článok oznamuje, že Čínska ľudová banka zabezpečila financovanie výskumu Blockchain Service Network vo výške 4,7 milióna dolárov na tri roky, v správe sa neuvádza žiadna zmienka o nadchádzajúcom uvedení na trh.

Čína nasadila blockchain na boj proti koronavírusu

Napriek tomu, že rozširovanie koronavírusu sa v Číne začína spomaľovať, nedávna takmer úplná oddanosť čínskeho štátneho aparátu bojovať proti koronavírusu môže znamenať, že aprílové spustenie čínskej blockchain siete je nepravdepodobné.

Pandémia sa však ukázala ako dobrý základ pre testovanie viacerých aplikácií blockchainu – Čína využívala tieto technológie na sledovanie a zaznamenávanie informácií o zdravotníckych potrebách, charitatívnych daroch a šírení koronavírusu.

Blockchain Service Network sa prvýkrát začalo hovoriť už v septembri roku 2018 ako o sieti, ktorá by mala podporiť čínsku digitálnu ekonomiku a výstavbu „inteligentných miest“.

Sieť blockchain bola vyvinutá na základe spolupráce medzi štátnym poskytovateľom telekomunikácií, China Mobile, spracovateľom platieb na podporu vlády, China UnionPay, Štátnym informačným centrom a niekoľkými ďalšími štátnymi inštitúciami.

Zdroj: www.cointelegraph.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart