Taliansko chce zdaňovať aj peniaze v bezpečnostných schránkach.

Talianska ekonomika už zaostáva roky, čo nie je asi pri nikoho novinka. Najnovšie jej hrozí aj obrovská pokuta z EÚ a preto hľadá najrýchlejšie zdroje príjmov ako napríklad zdaňovanie hotovosti. Spôsobí tento fakt, že ešte viac ľudí začne rozmýšlať nad moderným uchovávateľom hodnôt -Bitcoinom?

Vlády majú obrovské historické skúsenosti s vhodnými výhovorkami prečo zdaňovať svojich občanov, keď už nemajú inú možnosť ako získať kapitál.

Je to jedno, či sa zavádza federálna daň z príjmu, ktorá má platiť výdaje občianskej vojny alebo sa bude zdaňovať až 50% bohatstva občanov vo veľkých bankách počas cyperskej finančnej krízy pred niekoľkými rokmi.

Tieto vlády boli schopné realizovať extrémne opatrenia, pretože najlepšou voľbou bolo celoplošne zasiahnuť priemernú osobu s jej úsporami v bankách, trezoroch vo vlastnej mene. A nevyzerá to, že by mali v úmysle kedykoľvek zastaviť tento nezmysel.

Taliansky podpredseda vlády Matteo Salvini dnes povedal, že krajina pravdepodobne začne zdaňovať 15 % daňou hotovosť a iné cennosti, ktoré sa nachádzajú v bankových bezpečnostných schránkach. Samozrejme nie je tajomstvo, že talianske hospodárstvo má veľké problémy, vrátane hroziacej rozpočtovej krízy.

Namiesto tvrdých rozhodnutí znížiť výdavky a stať sa fiškálne zodpovednými, vláda hľadá spôsoby, ako zvýšiť príjmy na náklady svojich občanov. Taliansku vraj hrozí pokuta od Európskej komisie vo výške 3 Miliárd EUR za nedodržanie deficitu štátneho rozpočtu a zvyšovanie zadĺženosti, preto hľadá najrýchlejšie zdroje.

A neexistuje lepší spôsob zvýšenia príjmov, než začať zdaňovať alebo dokonca konfiškovať miliardy eur, ktoré sa podľa predpokladov budú nachádzať v týchto talianskych bezpečnostných schránkach. Znovu si predstavte, že máte svoj majetok držaný v inštitúcii, ktorú ste považovali za bezpečnú, pretože za ňou stojí štát. Ale ten zneužil vašu dôveru.

Je jasné, že podpredseda vlády prezentuje túto myšlienku ako spôsob zdaňovania „peňazí, ktoré sú v podstate skryté“, čo by malo naznačovať, že v krajine sú utajené miliardy eur, ktoré sú takto ukryté elitou krajiny. Je neuveriteľne ťažké uveriť, že Taliansko si uvedomilo, až keď zažíva ťažké hospodárske časy, že je ukrytých veľa aktív. Pravdepodobnejšie je, že vláda je zúfalá a veria, že našli spôsob, ako získať príjmy bez toho, aby občania začali veľké demonštrácie.

Uvidíme, ako sa situácia v Taliansku vyvinie, no nemôžem si ale pomôcť a myslím si, že tieto náhle vládne reakcie budú stále viac smerovať ľudí k Bitcoinu – neštátnemu, decentralizovanému, necenzurovateľnému, neudržateľnému, digitálnemu aktívu.

Ľudia nemajú radi, keď im niekto hovorí, čo robiť so svojimi peniazmi, a páči sa im to ešte menej, keď im vláda hrozí, že sa zmocní ich ťažko zarobeného bohatstva.

Bitcoin je prvou nenásilnou zbraňou, ktorú ľudia musia bojovať proti týmto vládam. To umožňuje priemernému občanovi uložiť svoje bohatstvo s pokojom. Využíva najmodernejšiu kryptografiu a v konečnom dôsledku zabráni tomu, aby sa vlády stali nedisciplinovanými a konali neekonomicky.

Vstupujeme do podivného, neistého a nebezpečného sveta. Nebuďte prekvapení, ak sa ľudia aj naďalej rozhodnú zbavovať a vymieňať FIAT meny za softvérové sound peniaze.

Julius

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart