Top 10 súčasných kryptomien

Top 10 súčasných kryptomien

Top 10 súčasných kryptomien

V súčasnej dobe sú kryptomeny výrazným hráčom na trhu, a v tomto roku ich hodnota vzrástla niekoľkonásobne. Väčší záujem je zreteľný aj zo strany investorov. Aktuálne je možné obchodovať s viac ako 1 300 rôznymi kryptomenami, avšak tento článok sa bude zaoberať len tými najrozšírenejšími a najzaujímavejšími. Zoznam tiež dopĺňame údajmi o hodnote jednotlivých kryptomien z portálu https://coinmarketcap.com/ k 28. novembru 2017.

  1. Bitcoin

Cena: $10072.80

Bitcoin je v súčasnej dobe bezpochyby najpopulárnejšou a mediálne najviac spomínanou kryptomenou. To je spôsobené tým, že práve Bitcoin sa stal cieľom záujmu veľkej skupiny investorov. Bitcoin bol totiž prvou virtuálnou menou na trhu a stále je najpopulárnejšou kryptomenou. Je aj najviac rozšírený.

Jeho tržná hodnota v súčasnosti predstavuje 9 588 USD (27. november 2017) a dosahuje tak svoje nové maximá. Takže ide o dosť veľkú sumu, ale je možné investovať aj do Satoshi, čo je najmenšia jednotka Bitcoinu. Niečo ako centy u nášho eura.

  1. Ethereum

Cena: $471.39

Ethereum je druhá najobľúbenejšia kryptomena, ktorá je však založená na myšlienke smart contractov. Kvôli spomínaným smart contractom sa v nedávnej dobe dostala do problémov. Tieto problémy prekonala a jej súčasná tržná cena je približne 471 USD.

  1. Bitcoin Cash

Cena: $1563.28

Bitcoin Cash je forkom Bitcoinu, ale funguje ako samostatná kryptomena. Táto kryptomena vznikla kvôli problémom so zahlteným blockchainom Bitcoinu. Vo výsledku to viedlo k výrazne pomalším transakciám. V súčasnej dobe sa hodnota Bitcoin Cash pohybuje na úrovni okolo 1 614 USD.

  1. Ripple

Cena: $0.282301

Hoci je Ripple trochu inou kryptomenou, patrí k tým, do ktorých je zaujímavé investovať časť portfólia v rámci diverzifikácie. Jej súčasná tržná hodnota predstavuje približne 0,25 USD.

  1. Litecoin

Cena: $93.68

Litecoin funguje podobne ako Bitcoin. Nie je tak rozšírený, ale má veľký potenciál. V súčasnej dobe je tržná hodnota Litecoinu okolo 90 USD.

  1. Dash

Cena: $624.83

Ďalšou z radu kryptomien je Dash, ktorá už dvakrát zmenila svoj názov. Funguje tak isto na princípe peer-to-peer a je tak otvorenou menou. Jej tržná hodnota dosahuje 621 dolárov.

  1. NEO

Cena: $38.46

Nasledujúcou kryptomenou z nášho zoznamu je NEO. Funguje na základe distribuovanej siete a automatickej správe digitálnych aktív na základe digitálnych zmlúv. Tržná hodnota jedného NEO je 39 dolárov.

  1. IOTA

Cena: $1.24

IOTA sa od ostatných kryptomien odlišuje tým, že umožňuje transakcie bez poplatkov. Táto distribuovaná sieť má decentralizovanú samoregulačnú funkciu peer-to-peer. Celý systém je založený na systéme Tangle. Ten je škálovateľný. Jeden IOTA môžete zohnať takmer za jeden dolár.

  1. Monero

Cena: $187.73

Monero je veľmi zaujímavá kryptomena, ktorá sa zameriava na súkromie a decentralizáciu. Jedno Monero stojí 187 dolárov.

  1. NEM

Cena: $0.248930

Poslednou menou na našom zozname je mena NEM. NEM sa odlišuje hlavne tým, že funguje na platforme JAVA. Jej hodnota sa pohybuje okolo 0,22 USD.

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart