Tri dôvody prečo Bitcoin dosiahne do konca roku 2019 cenu 30 000 USD.

Okrem už možno známych dôvodov nárastu ceny Bitcoinu v najbližšej budúcnosti sa šéf investičnej firmy Kenetic Capital Jehan Chu vyjadril, že investori strácajú záujem o IPO a začínajú sa obzerať iným smerom. Nastáva pomaly presun bohatstva do kryptomien?

Jehan Chu z firmy Kinetic uvádza tri dôvody, prečo cena Bitcoinu dosiahne do konca roku 2019 nové maximum vo výške 30 000 USD. V utorok 28. mája 2019 v rozhovore pre televíziu Bloomberg zdôraznil spoluzakladateľ firmy Kenetic tri dôležité faktory, ktoré dovedú Bitcoin k novej maximálnej cene.

Vstup veľkých spoločností

Po prvé, Chu identifikoval rastúcu akceptáciu Bitcoinu zo strany veľkých firiem a inštitúcií, ktoré vyvíjajú produkty a služby práve v spojitosti s Bitcoinom. Len v tomto roku oznámili firmy ako Fidelity a Microsoft správy o ich veľkolepých plánoch.

Nezáujem o IPO

Chu tiež po druhé zdôraznil rastúci nezáujem investorov o IPO (Initial Public Offering – prvotná emisia akcií) , ako sme boli svedkami v nedávnych prípadoch firmy Uber a Lyft.

Myslí si, že po posledných neúspešných vstupoch firiem na akciové trhy, vidíme zmenu na trhu. Ľudia hľadajú iný typ technologického príbehu, ktorý je prístupný všetkým. Nie je jediným, kto predpovedá obnovený záujem o Bitcoin na pozadí neuspokojivého priebehu IPOčiek pre etablované značky. Takisto Tim Draper, ktorý kupoval Bitcoin od americkej vlády uviedol, že investori môžu očakávať pri akciách spoločností ako Uber a Lyft najviac 10 alebo 20 percentné zhodnotenie. Oproti tomu zhodnotenie kryptomien je ďaleko vyššie.

Bitcoin Halving 2020

Nakoniec, Chu poukázal na 2020 Bitcoin halving ako ďalší faktor, ktorý bude zvyšovať cenu. Jeden analytik dokonca predpovedal cenu po halvingu na 55 000 USD.

Bitcoin nepotrebuje ETF

Chu takisto bagatelizoval dôležitosť Bitcoin ETF a povedal, že už existujú významné finančné inštitucie, ktoré by mali čoskoro začať obchodovať s Bitcoinom. Fidelity, TD Ameritrade a E-Trade sú niektoré z firiem, ktoré už oznámili plány ponúkať túto službu

“Nečakám so zastaveným dychom, že bude ETF schválené v najbližšej dobe. Ak áno, je to skvelé, ale úprimne povedané, veľký nárast kapitálu príde aj od investorov ako Fidelity… Všetky tieto faktory pomôžu adopcii, či ETF príde zajtra alebo za 10 rokov”, dodal.

Zdroj : https://bitcoinist.com/bitcoin-price-3-reasons-jehan-chu/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart