Turecká Centrálna banka: Kryptomeny môžu prispieť k finančnej stabilite

Turecká Centrálna banka: Kryptomeny môžu prispieť k finančnej stabilite

 

turecko bitcoin

 

Bitcoin je v Turecku trendy a oficiálni predstavitelia centrálnej banky krajiny si to začínajú uvedomovať. Tento týždeň prezident tureckej centrálnej banky (CBRT) povedal, že finančná inštitúcia pozorne monitoruje Bitcoin a ďalej sa optimisticky vyjadroval k digitálnym menám.

Prezident Tureckej centrálnej banky povedal, že kryptomeny by mohli prispieť k finančnej stabilite 

Podľa miestnych spravodajských portálov v Istanbule sa prezident Tureckej centrálnej banky vyjadril, že predstavitelia banky preskúmavajú kryptomeny. Murat Cetinkaya vysvetľuje, že CBRT vytvorila výskumnú skupinu pozostávajúcu z účastníkov trhu s digitálnymi aktívami, tureckých vládnych úradníkov a regulátorov. Turecký bankový regulátor objasnil, že súčasné finančné právo sa nevzťahuje na Bitcoin, no upozorňoval tureckých občanov pred používaním meny. Teraz v pozitívnejšom svetle prezident Cetinkaya hovorí, že kryptomeny ako Bitcoin by mohli „prispieť k finančnej stabilite“.

Neúspešná ekonomická politika Turecka a prezidenta Erdogana vzbudili minuloročný záujem o Bitcoin

Podľa mnohých zdrojov, Bitcoin ekonomika v Turecku rastie. V krajine je napr. turecká Lira-Bitcoin BTCTurk burza a ďalší prevádzkovatelia ako Payza či Bitwala. Obyvatelia, ktorí žijú v blízkosti Istanbulského Atatürk letiska, môžu tiež využívať Bitcoin automat. Navyše, podľa štatistík Google Trends, záujem Turecka o Bitcoin rastie každý mesiac.

Turecký dopyt po Bitcoine začal naberať obrátky v roku 2016, keď turecká líra značne stratila svoju kúpnu silu. Vtedy sa prezident Erdogan pokúšal presvedčiť občanov, aby si svoje cudzie meny opäť zamenili za líru.

Turecký ekonóm: „V Turecku sa deje seriózny Bitcoin výskum“ 

V súčasnosti sa Bitcoinu darí oveľa lepšie. Minulý mesiac prišlo oznámenie zo strany bytového komplexu Miavita Beytepe v Ankare, že bude predávať svoje luxusné apartmány za Bitcoin. Okrem burzových možností sa exponenciálne rozrástla mimoburzová aktivita na platforme LocalBitcoins. V nadväznosti na vyhlásenie prezidenta CBRT Cetinkaya ohľadne výskumu kryptomien, ekonóm a riaditeľ Investment International Markets, Shant Manukyan, potvrdil aktuálny výskum banky, keď povedal:

„V Turecku sa deje seriózny Bitcoin výskum.“

Rovnako ako mnohé ďalšie centrálne banky na celom svete, CBRT pripúšťa, že politici intenzívne skúmajú kryptomeny. Stanoviská Cetinkaya odhaľujúce výskumnú skupinu a vyjadrenie, že technológia môže poskytnúť finančnú stabilitu, sú dobrým znamením pre podporovateľov Bitcoinu v Turecku.

 

Pridaj sa do KRYPTO-skupiny a dostávaj včas najaktuálnejšie informácie zo sveta kryptomien

 

Zdroj:newsbtc.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart