Twitter CEO Jack Dorsey potvrdil, že spustí Bitcoin masovú adopciu.

Pred pár rokmi veľmi pomohla peňaženka Coinbase k rozšíreniu povedomia a k jednoduchému nákupu a predaju kryptomien. Napriek svojim drobným prešlapom je stále najviac používaná. Jack Dorsey prichádza s niečim, čo posunie adopciu Bitcoinu na vyšší level a doslova sa vyjadril, že ju spustí.

Square je konečne veľmi blízko, aby spustil Square krypto, krypto zameranú verziu slávnej 32,7 miliárd dolárovej appky pre mobilné platby.

Včera, 21. mája, ľudia zo spoločnosti potvrdili, že masová adopcia Bitcoinu je nevyhnutná, a že nová aplikácia tomu pomôže.

Square krypto aplikácia

Myšlienka takejto aplikácie bola prvýkrát odhalená v marci 2019 šéfom Square and Twittru, Jackom Dorsey. Potvrdil, že si najal niekoľkých vývojárov a dizajnéra, aby mohol pracovať na vytváraní spôsobu, akým by ľudia mohli jednoduchšie používať Bitcoin.

Pri tejto príležitosti potvrdil, že viacerí vývojári prispievali do BTC protokolu vo svojom voľnom čase, takže sa rozhodol, že začne s nimi platenú spoluprácu.

V skutočnosti aplikácia už podporuje BTC aj teraz a ľudia ju už môžu používať na nákup a predaj Bitcoinu. To z nej robí jedinú verejne obchodovanú spoločnosť v USA, ktorá priamo podporuje nákup krypto digitálnych aktív.

Podľa Dorseyho, myšlienka je, že nový projekt bude zameraný na „vrátenie“ Bitcoinu komunite ako celku, nie len na komerčné účely. Potvrdil, že chce, aby bol ekosystém širší a lepší a k tomu pomôže aplikácia, pretože kryptomeny budú viac vo svete akceptované.

Niektorí ľudia sú už najatí, väčšinou z vývoja Bitcoin Core a členovia BTCPay serveru. Títo ľudia sú priami podriadení Dorseymu a ich účelom je v skutočnosti zlepšiť systém BTC. Podľa neho robia to, čo je najlepšie pre krypto ekosystém, od ktorého sa očakáva, že bude požadovať prácu, ktorá bude pre všetkých open source a bezplatná.

Možná integrácia s Lightning Network?

Ďalšou zaujímavou špekuláciou, ktorá sa práve teraz deje, je, či aplikácia Square Krypto bude integrovaná s Lightning Network alebo nie. LN, v prípade, že neviete, je offchain protokol druhej vrstvy, ktorý robí platby BTC rýchlejšie tým, že prebiehajú mimo hlavnej siete BTC.

Sieť Lightning od svojho pôvodného spustenia v minulom roku zvýšila svoju popularitu, takže o nej existuje veľa špekulácií. Dorsey investoval 2,5 milióna USD do laboratórií Lightning Labs, ktoré vyvíjajú pre LN a tiež boli súčasťou experimentu Lightning Network Torch. V súčasnosti však nie je nič oficiálne, takže môžeme len špekulovať o tom, čo sa skutočne stane.

Lepší dizajn a jednoduchšie používanie

Ak existuje niečo, čo Bitcoin infraštruktúra jasne potrebuje na dosiahnutie väčšieho prijatia na celom svete, je to to, že jeho dizajn a užívateľská skúsenosť by mohli byť lepšie. Z tohto dôvodu sa Dorsey zaujímal o dizajnéra, ktorý by bol schopný vytvoriť správny systém, ktorý by ľudia používali bez problémov. Toto je jedna z posledných potrieb, ktoré má BTC v súčasnosti.

Masová adopcia, ako to potvrdil Dorsey, nie je možná bez výborného dizajnu. Z tohto dôvodu je jeho dôležitým cieľom zlepšiť dizajn. Dorsey uznal, že dizajn je počas vývoja často nedostatočne financovaný, ale je veľmi dôležité a bolo by chybou jednoducho na to zabudnúť.

Jack Dorsey viackrát potvrdil, že „internet si zaslúži svoju rodnú menu“ a verí, že to môže byť Bitcoin, čo je dôvod, prečo je tak netrpezlivý, aby tento projekt posunul dopredu. Budú jeho plány splnené? Takže sledujme, ako sa tento príbeh vyvinie.

Zdroj: https://bitcoinexchangeguide.com/twitter-ceo-jack-dorsey-affirms-square-crypto-will-begin-bitcoin-mass-adoption-by-hiring-new-talent/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart