Ukrajinské železnice odhalili farmu na ťaženie Bitcoinu.

Štátni zamestnanci tajne a nie prvý krát ťažili Bitcoin za štátne peniaze, čím spôsobili škodu vo výške 38 tis. EUR. Podľa ukrajinských zákonov je „vydávanie a obeh kryptomeny na území Ukrajiny zakázaný“.

V piatok 15. novembra štátne ukrajinské železnice oznámili, že jej Ľvovská pobočka nezákonne prevádzkuje farmu na ťaženie Bitcoinov poháňanú elektrinou spoločnosti, ktorú platia daňovníci v krajine.V tlačovej správe sa uvádza, že jej bezpečnostné oddelenie spolu s predstaviteľmi orgánov činných v trestnom konaní našli pri prehliadke priestorov pobočky Ľvov farmu, ktorú prevádzkovali úradníci železničnej jednotky vo Ľvove.

“Osobou, ktorá podala správu o údajnej trestnej činnosti, bol Oleg Nazaruk, ktorý je riaditeľom odboru hospodárskej a informačnej bezpečnosti.

Nazaruk povedal:

Pri inšpekcii priestorov, kde sa nachádzala takzvaná farma, bolo identifikovaných viac ako 100 kusov počítačového vybavenia, ktoré generovalo Bitcoiny. Uvedené zariadenie bolo pripojené k elektrickej sieti. Odhadovaná výška strát od začiatku roka je 1 milión UAH, čo je cca 38 tis EUR.

V tlačovej správe sa zaujímavo uviedlo, že podľa ukrajinských zákonov je „vydávanie a obeh kryptomeny na území Ukrajiny zakázaný“.

Zhromaždené dôkazy boli odovzdané oddeleniu Ternopilskej polície hlavného riaditeľstva Národnej polície v Ternopilskej oblasti. Podľa správy spoločnosti Kyiv Post nie je to prvýkrát, čo boli štátni zamestnanci na Ukrajine chytení, ktorí kradli elektrinu na ťaženie kryptomien. V auguste 2018 ukrajinská národná bezpečnostná agentúra (SBU) zatkla pracovníkov v jadrovej elektrárni, ktorí nelegálne ťažili krypto pomocou elektrickej energie z elektrárne.

Zdroj:https://www.cryptoglobe.com/latest/2019/11/ukrainian-railways-uncovers-bitcoin-mining-farm-at-lviv-branch/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart