USA a Veľká Británia strácajú v krypto pretekoch.

Keďže Británia nasleduje USA v trumpistickom štýle politiky, zdá sa, že obe krajiny sú rozhodnuté prehrať krypto preteky. Kým obri spia, ostatné krajiny ako Čína potichu napredujú. Závod v oblasti kryptomien je vážny a zdá sa, že v USA a Veľkej Británii to nikomu nevadí.

Krajiny, ktoré krypto preteky vyhrávajú

Inštitucionálne investície naďalej prichádzajú do krypto priestoru a s menami ako New York Stock Exchange a Microsoft legitimizujú Bitcoin ako nikdy predtým. Hlavné spoločnosti na celom svete ako MasterCard a Allianz tiež investujú do blockchain technológie.

Hľadanie talentovaných programátorov blockchainu stále rastie a mnoho krajín po celom svete zvyšuje svoje úsilie aj v adopcii a podpore kryptomien. Napríklad Portugalsko nedávno nedávno oznámilo, že zruší daň z príjmov pre kryptomeny. Daňový úrad krajiny vyhlásil, že platby a príjmy z krypto obchodovania v Portugalsku sú v súčasnosti 100% oslobodené od dane.

Francúzsko tiež podniklo kroky smerom k priateľskejšiemu prístupu ku kryptomenám. Francúzsky minister hospodárstva Bruno Le Maire pred pár dňami vyhlásil, že krypto obchody budú oslobodené od dane. Francúzske orgány vyberú daň iba vtedy, keď sa kryptomena zmení na fiat.

Čína je doteraz jasným lídrom v krypto pretekoch. Je držiteľom nielen 72% ťažobnej sily Bitcoinov, ale aj investuje najviac do technológie blockchainu. Dokonca je zaneprázdnená budovaním vlastnej kryptomeny, pričom čerpá inšpiráciu z Marshallových ostrovov.

Známy právny expert v oblasti, Jake Chervinsky twítol, dokonca Irán odstránil daň z príjmu pri ťažbe kryptomeny. Čo robia USA a Anglicko? Presný opak. Vyšetrujú nezákonné ICOs, snažia sa zablokovať derivátové burzy a sú nerozhodné v oblasti Bitcoin ETF.

USA a Anglicko aktívne brzdia krypto progres a strácaju

Ešte horšie ako ich nečinnosť pri podpore inovácií v oblasti kryptomeny, sú doteraz prijaté negatívne kroky. Mnoho inovatívnych startupov v USA bolo zakázaných prostredníctvom IRS alebo SEC.

FCA v Spojenom kráľovstve je rozhodnutá zakázať produkty krypto derivátov. USA nepovoľujú svojim občanom ich použitie.Orgány Spojeného kráľovstva sa namiesto toho, aby poskytovali podnikateľom v oblasti kryptomeny stimuly vo forme nižšej dane, snažia aktívne sankcionovať zárobky z kryptomien. Britské úrady minulý mesiac vyhľadávali údaje z búrz ako Coinbase a eToro v snahe nájsť daňové úniky.Trump objasnil svoj postoj ku kryptomenám aj v tomto twíte.

Zdá sa, že britský premiér je príliš zaneprázdnený, keďže rieši Brexit, aby sa vyjadril. Pokiaľ však v Spojenom kráľovstve bude naďalej vyvolávať neistotu, pochybnosti a politické nepokoje, môže neúmyselne zvýšiť cenu Bitcoinu, keďže libra klesá voči doláru aj euru. Kým obri spia, ostatné krajiny napredujú. Závod v oblasti kryptomien je vážny a zdá sa, že v USA a Veľkej Británii to nikomu nevadí.

Zdroj :https://bitcoinist.com/us-uk-losing-cryptocurrency-race/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart