V Turecku sa uskutočnil prvý futbalový prestup za Bitcoin

O tom, že sú kryptomeny fenoménom dnešnej doby, azda netreba presviedčať nikoho. Vďaka prelomovému roku 2017 o nich vedia aj Vaši rodičia, možno skrz správy aj Vaši starí rodičia. Jednotlivé kryptomeny začínajú nachádzať svoje praktické uplatnenie v rôznych sférach bežného života. Niekde si za krypto kupíte potraviny, inde zasa auto či apartmán, no a v Turecku využil futbalový klub Harunustaspor Bitcoin na nákup hráča.

Je známe, že čiastky za futbalové prestupy vedia byť naozaj šialené. Aj keď sa v tomto prípade bavíme o prestupe, ktorého hodnota bola len 0.0524 BTC (£386), je to každopádne dobré znamenie a vďaka portálu Mirror táto správa obletela širší futbalový svet. Omer Faruk Kiroglu (hráč, za ktorého bola zaplatená čiastka v Bitcoine) tiež vyjadril nadšenie z toho, že sa jeho prestup zapíše do (nie len) futbalovej histórie.

Ak by našli kryptomeny uplatnenie aj v športovej sfére a začali by sa naplno využívať ako platidlo pri prestupoch, znamenalo by to ďalší veľký krok krypto sveta. Čo myslíte vy?

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart