VISA: Prostredníctvom krypto kariet sa za prvý polrok 2021 minula viac ako miliarda

Spoločnosť VISA sa zjavne cíti v kryptomenovom sektore ako doma. Za prvý polrok tohto roka vykazujú ich karty prepojené na kryptomeny ozaj zaujímavé výsledky. Do značnej miery to búra rôzne mylné predstavy o tom, že kryptomeny nie sú dobrým platidlom a že nimi nikto platiť nechce. Globálny platobný gigant to tiež pravdepodobne vidí inak. Na základe trendu, ktorý sledujú, plánujú aj naďalej investovať do infraštruktúry a rozvoja celého krypto priemyslu. Spoločnosť navyše nadviazala už niekoľko desiatok spoluprác s najväčšími kryptomenovými projektami z celého sveta a pracujú na ďalších.

VISA vydala správu, ktorá ukazuje mnoho cenných informácií

Nadnárodná spoločnosť VISA prostredníctvom oficiálneho vyhlásenia oznámila, že jej platobné karty podporujúce kryptomeny zaznamenali v prvom polroku 2021 výdavky v hodnote presahujúcej 1 miliardu dolárov. Rozhodnutia v prospech spoluprác s kryptomenovými firmami sa im tak zjavne vyplácajú. Spoločnosť poznamenala, že uzavrela partnerstvo s 50 hlavnými spoločnosťami v krypto priemysle a umožňujú ich používateľom prevádzať a míňať digitálne meny u 70 miliónov obchodníkov po celom svete.

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

Vzhľadom na správu a spomínaný objem výdavkov je zjavné, že kryptomenová komunita vidí hodnotu v prepojení digitálnych aktív s globálnou platobnou sieťou VISA. Za veľkú výhodu celého systému považujú aj to, že nevyžaduje, aby globálni obchodníci akceptovali kryptomeny priamo. VISA dlhodobo spolupracuje s množstvom spoločností a medzi najznámejšie z krypto sveta patrí určite Crypto.com, FTX, Coinbase, CoinZoom a veľa ďalších.

V odvetví kryptomien vidia množstvo zaujímavých príležitostí

Veľkú pridanú hodnotu vidia napríklad v stablecoinoch – kryptomenách naviazaných na hodnotu iných aktív, alebo FIAT mien. Podľa spoločnosti VISA sa dostávajú pomerne blízku k naplneniu predstavy plne digitálneho FIATu. Dodali, že stablecoiny sú na dobrej ceste stať sa dôležitou súčasťou širšej digitálnej transformácie finančných služieb a VISA je nadšená, že pomáha formovať a podporovať tento vývoj. V spoločnosti intenzívne pracujú na stratégiách prepojenia kryptomien s ich sieťou tak, aby priniesli pridanú hodnotu všetkým formám pohybov peňazí.

Finančný riaditeľ spoločnosti Vasant Prabhu uviedol, že robia všetko pre to, aby vytvorili ekosystém, vďaka ktorému budú kryptomeny použiteľné tak, ako napríklad akákoľvek bežná FIAT mena. Do týchto riešení navyše pridávajú rôzne vernostné programy, ktoré prinášajú zo „starej školy“. Používateľom umožňujú napríklad míňať FIAT a získavať kryptomeny. Je dobré chápať, že VISA spolu s partnermi budujú úplne nové ekosystémy, ktoré však v budúcnosti môžu predstavovať základné kamene ekonomiky založenej na blockchaine a decentralizácii.

Platobné spoločnosti na to zatiaľ idú opatrne

Globálny gigant zaznamenal v prvom štvrťroku 2021 celkový objem spracovaných transakcií takmer 38 miliárd dolárov. To jasne ukazuje, že kryptomeny sú pre VISU z pohľadu príjmov zatiaľ iba bočným biznisom. Prabhu uviedol, že nemajú v pláne pridať do svojho portfólia žiadne kryptomeny a nebudú tak nasledovať spoločnosti ako Tesla, MicroStrategy a ďalšie. Mnohí tvrdia, že adopcia zo strany veľkých spoločností je pre kryptomeny zdravá. Dlhoroční obhajcovia kryptomien sa však domnievajú, že tieto spoločnosti sú hlboko zakorenené v tradičných bankových systémoch a krypto projekty nútia ku kompromisom, voči ich decentralizovanej povahe.

Prečítajte si tiež: Crypto.com získalo na Malte licenciu EMI

Trh samozrejme skúma aj konkurencia, ktorú pre VISU predstavuje najmä MasterCard. Práve táto spoločnosť nedávno vo svojom prieskume zistila, že až 93% opýtaných severoamerických spotrebiteľov plánuje v budúcom roku použiť kryptomeny, alebo inú novú platobnú technológiu a 75% mileniálov by kryptomenu použilo, ak by tomu lepšie porozumeli. Cieľom spoločnosti MasterCard v spolupráci s kryptomenovou burzou Gemini, je uviesť na trh vlastnú krypto kartu.

Zdroje: cointelegraph.com, cryptonews.com, newsbtc.com, cryptoslate.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart