Visa zverejnila viac informácii o svojom pláne poskytovať kryptomenové služby

O tom, že spoločnosť Visa sa začala zaujímať o kryptomeny sme informovali už pred niekoľkými dňami. Podľa posledných slov CEO tejto spoločnosti, Alfreda Kellyho, má táto platobná platforma v pláne ponúkať produkty a služby spojené s kryptomenami, pretože si myslí, že je to vhodný vývojový krok nielen pre Visu samotnú, ale takisto aj pre celý finančný svet. Rovnako je Visa presvedčená, že práve táto spoločnosť je vo výbornej východiskovej pozícii na to, aby mohla pomôcť svojim viac ako 70 miliónom zákazníkom k tomu, aby vedeli kryptomeny používať efektívnejšie a jednoduchšie. Čo sa ešte pred pár dňami mohlo zdať ako neoverená „klebeta“ alebo rumour sa zdá byť pomaly realitou.

First Boulevard a Anchorage ako kľúčové spolupráce

Napriek tomu, že Visa si za posledných niekoľko rokov vytvorila značný počet zaujímavých partnerstiev s kryptomenovými spoločnosťami (celkovo približne 35 projektov a start-upov), práve novo oznámená spolupráca so spoločnosťou First Boulevard sa zdá byť kľúčovou v rozvoji kryptomenových cieľov. Táto spoločnosť bude mať na starosti sprevádzkovanie API pre Visu.

Bitcoin a kryptomeny bude pre Visu podľa všetkého spravovať ale spoločnosť Anchorage. Práve prepojenie týchto dvoch spoločností sa zdá byť kľúčom k tomu, aby mohol byť tento nápad zrealizovaný. Anchorage, napriek tomu, že nie je úplne známe meno v kryptomenovom sektore (zatiaľ), je veľmi dôležitou súčasťou tohto projektu. Ide totižto o banku zameranú na digitálne aktívna, ktorá ako prvá dostala povolenie na obchodovanie takéhoto typu aktív od amerického regulátora Office of the Comprotller of the Currency (OCC).

Prečítajte si tiež: Je Ethereum budoucností DeFi? Škálovatelnost a problémy s náklady otevírají dveře pro Cardano a Polkadot

Podľa všetkého by taktiež mala práve Anchorage umožniť klientom výber kryptomien pre svojich klientov, ak by o to mali záujem, avšak ohľadom tejto správy ešte nie je dostatok informácii na to, aby sa dala jednoznačne potvrdiť. Pokiaľ by totižto chcela Visa fungovať tak ako PayPal, tak by kryptomeny svojich klientov držala ona (respektíve spoločnosť Anchorage).

Uvidíme na Bitcoine ďalších 200 % ?

Visa by mala týmto cieľom a novinkou konkurovať práve spoločnosti PayPal, ktorá má však výrazne väčšiu základňu fanúšikov, ako Visa. Potom, čo PayPal oznámil, že klienti tejto spoločnosti (viac ako 360 miliónov ľudí) bude môcť kupovať na ich platforme kryptomeny, Bitcoin vyletel o takmer 200 %. Samozrejme, že nešlo o jednu obrovskú dennú sviečku, ale kontinuálny (napriek tomu veľmi rýchly) rast, ktorý sme mohli sledovať už od októbra 2020.

Hrozí niečo podobné aj pri Vise? Vylúčiť to určte nemôžeme, avšak takisto sa to nedá ani potvrdiť a to hneď z viacerých dôvodov. Po prvé, táto služba ešte nie je ani zďaleka pripravená a detaily o tom, ako by mohla fungovať pre klientov ešte nie sú vôbec jasné. Navyše Visa má niekoľkonásobne menšiu používateľskú základňu a tak by sa takýto obrovský rast pravdepodobne pripisoval aj iným okolnostiam ako len tejto spoločnosti. Podporiť ho môže napríklad fakt, že PayPal ešte stále neumožnil predaje a nákupy kryptomien všetkým svojím používateľom po celom svete. Potom, čo sa tak stane (podľa oficiálnych informácii v prvej polovici tohto roku) sa dá opäť očakávať zväčšený záujem o nákup kryptomien.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je VIP-FINAL-1024x215.png
Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

Rovnako mohol v októbri 2020 Bitcoin ťažiť aj z toho, že sa vo veľkom začali do kryptmomien pripájať veľké spoločnosti. MicroStrategy je toho najlepším príkladom, pričom tá má práve v týchto dňoch na pláne vzdelávať iné medzinárodné spoločnosti o tom, prečo a ako do kryptomien investovať. Ak sa tento efekt spojí s tým, že PayPal umožní obchodovanie kryptomien na svojej platforme ostatným krajinám a nielen USA a takisto sa pridá aj Visa s ich novoou službou, 200 % rast by mohol byť realitou.

Na záver takéhoto článku patria ale 2 upozornenia. Na PayPale si nekupujete kryptomeny, ale len ich „deriváty.“ Pokiaľ si neviete kryptomeny z danej burzy vybrať a vlastniť k nim kľúče, nevlastníte kryptomeny vy, ale PayPal. Druhé upozornenie je, že tento článok nemožno brať ako investičnú radu. Pri investovaní do kryptomien alebo iných aktív si spravte vlastný prehľad trhu a investuje na základe svojich rozhodnutí.

Zdroje: https://zycrypto.com/, https://www.forbes.com/, https://cryptobriefing.com/, https://cryptopotato.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart