Vládne kryptomenovému trhu strach?

Posledný týždeň sa kryptomenový trh (ale aj v akciový) niesol v znamení červených čísel. Prepady prišli najmä po Muskovom oznámení, že Tesla prestane ponúkať Bitcoin ako možnosť na nákup svojich vozidiel. S tým bol spojený aj negatívny komentár o tom, že Bitcoin je energeticky veľmi náročný a že jeho environmentálny dopad je priveľký. Okrem toho ale celkovo na finančných trhoch panuje nie najlepšia atmosféra, ktorá je spojená nielen s nepokojmi v Izraeli, ale takisto aj s rastúcou infláciou, ktorej čísla z viacerých krajín sveta sú vyššie, ako očakávané, čo môže prinútiť banky k tomu, aby navýšili úrokové miery skôr, ako sa očakávalo.

Trpí najmä Bitcoin

Všetky tieto udalosti spojené dokopy znamenali, že Bitcoin sa za posledný týždeň prepadol o približne 14%. Na druhú stranu ale treba povedať, že spomedzi TOP 10 kryptomien je na tom najhoršie, čo je málo vídaný jav. Ethereum stratilo za posledný týždeň na cene iba približne 1%, Bitcoin Cash sa prepadol o približne 5% a Binance Coin stratil na hodnote menej ako 10%. Na druhú stranu, všetky ostatné kryptomeny zažili za posledných 7 dní rast. Najviac pozornosti pútajú pravdepodobne Cardano a Dogecoin, ktoré posledný týždeň narástli na hodnote o 36% respektíve 15%. Aj tieto správy sú spojené najmä s Elonom Muskom či Markom Cubanom, ktorí o tieto dve kryptomeny javia pomerne veľký záujem.

Prečítajte si tiež:
PlanB stále verí svojmu modelu – analytici sa ale pozerajú aj na oveľa pesimistickejší scenár

To ale nič nemení na tom, že Crypto Fear and Greed Index aktuálne ukazuje veľmi nízke hodnoty. Dokonca sa tento index za posledných 7 dní prepadol tak nízko, že sa takmer dostal na hodnoty z času Covid-19 prepadov z marca 2020. Vtedy sa hodnota tohto indexu dostala približne na 10 až 15, pričom aktuálne je len na hodnote 20. Odvtedy sme tak nízke hodnoty v tomto indexe nevideli. Za zmienku pritom stojí, že ešte začiatkom tohto týždňa bola táto hodnota nad 70.

Zdroj:alternative.me

Čas na nákup?

Crypto Fear and Greed Index je jedným z často používaných indexov či indikátorov, ktoré opisujú aktuálnu situáciu na trhu najmä z pohľadu sentimentu. Z aktuálnych čísiel je jasné, že sa kryptomeny nenachádzajú v najlepšom rozpoložení, čo ale často býva pomerne dobrým indikátorom na nákup.

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

Samozrejme, že si treba poctivo vybrať, ktoré projekty nakúpiť, pretože ako sme uviedli už aj v úvode, tak niektoré altcoiny aktuálne nielenže vykazujú zaujímavý zisk za posledných 7 dní, ale takisto sa nachádzajú aj na svojich ATH, čo väčšinou nebýva najlepší čas na kúpu. Z pohľadu dlhodobých „hodl“ portfólií môže ale aktuálna situácia priniesť zaujímavé príležitosti na dokupovanie.

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart