Vlastniť Bitcoin v Rusku bude zákonné, ale ťažiť a používať už nie.

Rusko sa stane pravdepodobne ďalšiou krajinou po Číne, ktorá chce obmedziť používanie kryptomien. A to zatiaľ nehovoríme o Indii, ktorá chce ľudí dokonca zatýkať. Na príklade Číny vidíme, že zákaz aj tak nič nerieši. Ľudia si vždy poradia a nakupujú ďalej, pretože si kúpou Bitcoinu chránia svoj majetok.

Zástupcovia Ruského parlamentu konečne poskytnú zrozumiteľnosť v oblasti kryptomien, aj keď neúmyselne. Pri oznamovaní potenciálnych pokút pre tažiarov uviedli, že vlastniť bitcoin je legálne.

Zverejnenie tejto správy prišlo počas Medzinárodného ekonomického fóra v Petrohrade, pri rozhovore s Anatolijom Aksakovom, predsedom Výboru Štátnej dumy pre finančné trhy.

Ktokoľvek, kto ťaží Bitcoin bude pokutovaný. Aksakov pre tlač vyhlásil, že: “akékoľvek aktivity s kryptomenami budú považované za nezákonné. To znamená, že ťaženie, platenie, prevádzka kryptomenovej burzy budú zakázané.”

Trestom za takéto konanie bude pokuta. Tento návrh by sa však vzťahoval len na open source blockchain kryptomeny ako napríklad Bitcoin a Ethereum a nie na akýkoľvek štátom podporovaný krypto Rubeľ. Takže potom, čo Rusi takýto zákaz a reguláciu spomínajú prakticky každý mesiac už roky, Aksakov zašiel ďalej a povedal konečne niečo konkrétnejšie.

Vlastniť Bitcoin je zákonné

Napriek navrhovanému zákazu ťaženia a inej činnosti zdôraznil, že vlastniť Bitcoin je stále povolené. To znamená, že pokiaľ bol nadobudnutý podľa zahraničných právnych predpisov na zahraničných burzách.

Okrem toho, Aksakov tvrdil, že technológie ako Lightning Network, ktoré zlepšujú rýchlosť transakcií, obnovia zase záujem o Bitcoin. Hromadí sa veľké množstvo pozitívnych správ, takže Bitcoin je opäť populárnym. To určite rozrušilo šéfku ruskej centrálnej banky Elviru Nabiullina, ktorá minulý rok v októbri oslavovala, že kryptománia mizne.

Šéfka Centrálnej banky bola tiež minulý týždeň na ekonomickom fóre a povedala, že je proti legalizácii kryptomien. Je teda pozícia vlády ďaleko od centrálnej banky? Možno nie. Nabiullina uviedla, že banka je „proti legalizácii kryptomien špecificky ako platobný prostriedok“.

Možete vlastniť a držať, ale nie kupovať, predávať alebo používať.

Napriek zdanlivo nekonečným oneskoreniam v legislatíve, Aksakov tvrdil, že zákon bude schválený v Júni, pred koncom jarného zasadnutia. Prezident Putin stanovil tento konečný termín vo Februári, takže je v najlepšom záujme všetkých, aby sa to stihlo.

Je to koniec nejasnostiam v zákonnosti kryptomien v Rusku? Z toho, čo hovorí Aksakov, sa zdá, že už je všetko jasné a zákon sa len musí schváliť. Čo je veľmi zlá správa pre tých, čo začali ťažiť v minulom roku.

Zdroj:https://bitcoinist.com/russia-holding-bitcoin-okay-mining-btc-no/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart