Všetko čo musíte vedieť o včerajšom raste Bitcoinu

To, na čo sme všetci dlho čakali, sa konečne stalo. Bitcoin spravil výrazný pohyb a jeho smer bol po veľmi dlhom čase na hor. Včera sa Bitcoinu podarilo suverénne prestreliť sumu 10 000 dolárov, pričom ho sila býkov dokonca vytlačila až nad 11 000 dolárov, kde spravil tohtoročné high na sume 11 417 dolárov, pričom sa aktuálne obchoduje na hranici 10 750 dolárov. Poďme sa však pozrieť na zaujímavosti spojené s týmto rastom.

15% za 24 hodín

Bitcoin dokázal narásť o približne 15% iba za 24 hodín. Naposledy sme videli takýto výrazný pohyb na Bitcoine 29. apríla, kedy Bitcoin vyletel zo sumy 7 700 dolárov až na  takmer 9 000 dolárov. Napriek včerajšiemu 15% rastu spravil Bitcoin tento rok ešte jeden oveľa výraznejší pohyb. Ako asi všetci tušíte, stalo sa tak 12.marca, kedy sa prepadol o takmer 40% iba za jeden deň, pričom dôvodom tohto prepadu bolo oznámenie o pandémii koronavírusu zo strany WHO (World Health Organisazion – Svetová zdravotnícka organizácia).

Ani tento rast však nezanechal všetkých určite spokojných. Svedčí o tom obrovské množstvo short pozícii, ktoré boli zlikvidované. Prekvapujúco ich bolo najviac na Binance (až 126 miliónov dolárov), druhé miesto patrilo už tradične burze BitMEX (124 miliónov dolárov), nasledovalo Huobi (102 miliónov dolárov) a takisto OKEX (95 miliónov dolárov). Veľké likvidácie short pozícii sme mohli vidieť aj na burzách Bybit (52 miliónov dolárov) a Deribit (13 miliónov dolárov). Celkovo tak bears prišli o viac ako 500 miliónov dolárov iba vďaka včerajšiemu výstrelu BTC.

Dôvody daného rastu?

Ako pri každom veľkom pohybe Bitcoinu, aj teraz sa experti, analytici a obchodníci snažia určiť hlavné dôvody toho, prečo Bitcoin vyletel o 15% za 24 hodín práve včera. Niektorí poukazujú už na efekt halvingu, ktorý sa odohral pred pár mesiacmi. Ďalší poukazujú na S2F (Stock-to-flow) model, ktorý by už mal takisto pomaly tlačiť cenu BTC smerom nahor.

Množstvo ľudí však teraz upriamuje pozornosť najmä na technickú analýzu a vysvetľujú si daný rast pomocou rôznych indikátorov alebo sviečok a sviečkových formácii. Najmä prekonanie trendline, ktorá sa ťahá ešte z ATH v roku 2017, robí množstvo analytikov veľmi optimistických. Uzavretie týždennej sviečky a takisto čoskoro aj mesačnej má veľa napovedať o budúcnosti vývoja ceny BTC.

Rovnako je klasickou reakciu na takýto rast aj zvyšujúce sa množstvo rôznych cenových predikcii, ktoré sa už teraz výrazne líšia. Množstvo ľudí si myslí, že týmto rastom sa naštartoval bullrun, ktorý nás dostane nad 15 000 dolárov, pomôže prekonať 20 000 dolárov a tým pádom aj ATH, alebo nás vystrelí až na 50 000 – 100 000 dolárov. A to všetko iba kvôli jednému dňu, počas ktorého narástol BTC o 15%.  

Je aktuálny rast Bitcoinu virálny?

Samozrejme, že takýto rast, sa nezaobíde bez veľkej pozornosti na sociálnych sieťach. Najviac sa jej dostavilo Bitcoinu pochopiteľne na Twitteri, kde iba v USA bolo v spojení s #Bitcoin pridaných viac ako 61 200 tweetov. Veľmi podobnej pozornosti sa dostavilo Bitcoinu aj na Twitteri vrámci Kanady, kde má byť daný hashtag druhým najpoužívanejším za včerajší deň.

Samozrejme, že pozornosti sa Bitcoinu dostalo aj zo strany svetových finančných médií ako napríklad Fortune, Bloomberg, MarketWatch, CNBC aleob Kitco. Ide tak určite o jeden z najrušnejších dní, čo sa týka médií, zo strany najväčšej kryptomeny za posledné obdobie. Napriek tomu sa to nedá porovnať s posledným mesiacom roku 2017 alebo prvým mesiacom roku 2018.

Prečítajte si tiež aj nasledujúci článok: To najzaujímavejšie z Q2 reportu burzy Binance

Pozor na FOMO

Fear of missing out (FOMO – strach z vymeškania) býva často dôvodom, ktorý naženie množstvo neskúsených obchodníkov do trhu bez toho, aby vedeli, že robia chybu. FOMO určite nie je dobrým dôvodom na to, aby niekto nakúpil kryptomenu alebo vstúpil do trhu. A to platí aj teraz.

Dávajte si preto extra pozor na to, či do trhu vstúpite teraz alebo radšej počkáte na to, či príde korekcia daného pohybu a radšej nakúpite až potom. Bitcoin sa už zo včerajšieho maxima vybral nižšie, kedy z 11 400 padol na aktuálnych 10 750 dolárov. Či už však ide o potrebnú korekciu, ako nízko až pôjde alebo čo očakávať ďalej pre vás pripravia naši traderi.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://bitcoinist.com/, https://www.newsbtc.com/, https://cryptopotato.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart