Výskum: Jedným z piatich nových Hedge fondov v roku 2018 bude krypto fond

Nový výskum ukazuje, že jedným z piatich Hedge fondov (rizikový fond na zaistenie peňažných prostriedkov s cieľom získať veľký kapitál), ktoré sa spustili tento rok, je fond zameraný na kryptomeny. Je to prekvapujúca štatistika vzhľadom medvedí trh, ktorý v roku 2018 máme, ale môže to aj naznačovať, že manažéri a investori sú stále optimistickí v súvislosti s dlhodobými investíciami a chcú využiť súčasné nízke ceny.

Podľa údajov z výskumu Crypto Fund Research, bolo v roku 2018 spustených spolu 90 krypto fondov. Pri extrapolácii podobnej sadzby, bude v roku 2018 pravdepodobne spustených ešte ďalších 120 krypto fondov alebo presne 20 percent zo 600 Hedge fondov, ktoré pravdepodobne začnú fungovať do konca tohto roka.

Toto je rýchle rozšírenie relatívneho podielu na trhu podľa segmentov, keďže krypto fondy predstavovali iba 16% z predajov v roku 2017 a menej ako 3% nových Hedge fondov v roku 2016. Ako uvádza správa, dve tretiny všetkých v súčasnosti fungujúcich krypto fondov bolo spustených v posledných siedmich štvrťrokoch (január 2017 až september 2018).

Výskum tiež dokazuje, že asi polovica krypto fondov, ktoré sa začali v tomto roku, bolo založených v USA. Avšak Austrália, Čína, Malta, Švajčiarsko, Holandsko a Veľká Británia videli v roku 2018 aj viaceré start-up krypto fondy.

Krypto fondy majú menej ako 4 mld. USD aktív, čo je pokles v porovnaní so širším sektorom Hedge fondov, ktorý spravuje viac ako 3 bilióny dolárov.

Tieto údaje nezahŕňajú krypto rizikový kapitál a súkromné ​​kryptomenové kapitálové fondy. Pridaním týchto prostriedkov k celku je v súčasnosti podľa Crypto Fund Research v súčasnosti v prevádzke 622 kryptografických fondov všetkých typov.

 ,,Napriek tomu, že sú na trhu zdanlivo nepriaznivé podmienky, neodradilo to manažérov od spustenia nových krypto fondov v rekordnom tempe.”

Zdroj: 1

_______________________________________________________________________________________

Hľadáme posilu do teamu – aktívneho prispievateľa článkov pre nášu stránku.

Jedná sa o pravidelné prispievania článkov/blogov podľa dohodnutej tematiky v rozsahu cca 20-30 článkov mesačne. Témy článkov budú zamerané hlavne na popísanie konkrétnej kryptomeny alebo danej novinky v krypto svete.

✔️Požiadavky:

Vzťah ku kryptomenám
Originalita a kreativita
Znalosť gramatiky
Ukážky aspoň dvoch napísanych čankov na skúšku
Ovládanie anglického jazyka

✉️Kontaktujte:
kryptotrejder@gmail.com
Predmet správy: Kariera

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart