Zvažuje Nasdaq možnosť stať sa krypto burzou?

Druhá najväčšia burza cenných papierov Nasdaq, ktorá obchoduje s kapitálom takmer 10 miliar amerických dolárov zastáva otvorené stanovisko stať sa v budúcnosti platformou pre obchodovanie s kryptomenami.

Bez regulácií to nepôjde

V televíznom rozhovore pre CNBC sa riaditeľka spoločnosti Nasdaq Adena Friedman vyjadrila, že dôveruje digitálnym menám a je len otázka, ako dlho bude trvať, kým tento priestor vyrastie a stane sa vyspelým. Ak bude trh regulovanejší a spoľahlivejší, rozhodne bude Nasdaq zvažovať možnosť stať sa krypto burzou.

Tiež dodala: „Kryptomeny sú neregulované a preto sme sa rozhodli nepodporiť obchodovanie s nimi, ale dnes už poskytujeme našu technológiu niekoľkým krypto burzám.“ Jednou z búrz, ktorá používa technológiu Nasdaq je Geminy, ktorú vlastnia bratia Winklevossovi. Celkovo túto technológiu už používa 45 trhov a viac ako 140 účasníkov.

 

Technológia zvaná NASDAQ SMARTS Market Surveillance podľa slov zakladateľov poskytuje férový prístup a trhovisko založené na správnych pravidlách. Dokáže upozorniť burzy na nezvyčajné správanie a môže zmierniť účinky manipulácie s trhom.

Záver

Kľúčovým faktorom pre Nasdaq a ostatných investorov ostávajú regulácie, ktoré musia byť uplatnené pred tým, ako spoločnosť zalistuje kryptomeny. Zatiaľ čo Friedmanová je optimistická voči kryptomenám jej postoj k ICO je odlišný. Tvrdí, že ICO musia byť jednoznačne regulované. Toto stanovisko je pochopiteľné, pretože Nasdaq si chce udržať dobré meno vo svete biznisu a určite nemá potrebu riskovať. Ak by sa kryptomeny stali akceptované, regulované a neboli by často označované ako podvod od rôznych investorov, Nasdaq by nechcel zmeškať tento vlak. V prípade, že by kryptomeny a ICO boli regulované, stali by sa príťažlivejšie aj pre nových investorov čo by pozitívne ovplyvnilo tržnú kapitalizáciu.

1

This Post Has One Comment

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart